Karaman’da üretim alanı ve üretim miktarı bakımından önemli bir yere sahip olan arpanın hasadına başlandı. Akçaşehir’deki arpa hasadına katılan Karaman Tarım ve Orman İl Müdürü Hatice Bulut, her danenin milli bir servet olduğunu söyleyerek biçerdöver kontrolü yaptı.
Anız yangınları konusunda üretici ve biçerdöver kullanıcılarına da uyarıda bulunan Müdür Bulut, hasatta dane kaybının olmadığını söyleyerek biçerdöver kullanıcısı Hasan Can'a teşekkür etti.
Hububat hasat döneminde İl Müdürlüğü ekiplerinin sahada olacağını söyleyen İl Müdürü Bulut, dekarda 1000 kg verim alan üretici Serkan Öner'e ve tüm üreticilere bereketli bir hasat sezonu diledi.
TARIM VE HAYVANCILIK
Yayınlanma: 10 Haziran 2024 - 10:05
Güncelleme: 12 Haziran 2024 - 14:58
Karaman'da hasat başladı – Dekarda 1000 kg verim
TARIM VE HAYVANCILIK
10 Haziran 2024 - 10:05
Güncelleme: 12 Haziran 2024 - 14:58
İlginizi Çekebilir