Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, Türk tarihinin dönüm noktalarından bir çağ kapatıp bir çağ açan İstanbul’un Fethi’nin 571. yıl dönümü kapsamında Karaman Lisesi tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı.
Piri Reis Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve okul müdürü Murat Baysal’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasıyla devam etti.
Akabinde öğrencilerinin hazırlayıp sahnelediği “İstanbul’un Fethi” konulu piyes izleyicilere tarihin en büyük zaferlerinden birini canlı bir şekilde yaşatma fırsatı sunarken kutlama programı mehteran takımının gösterileri ile sona erdi.
Programa; Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Vali Yardımcısı Fatih Baysal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Dr. Albay Murat Alkan, İl Genel Meclis Başkanı Tamer Yıldızbaş, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.
GÜNCEL
Yayınlanma: 29 Mayıs 2024 - 13:49
Güncelleme: 29 Mayıs 2024 - 13:51
İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü kutlu olsun
GÜNCEL
29 Mayıs 2024 - 13:49
Güncelleme: 29 Mayıs 2024 - 13:51
İlginizi Çekebilir