Aslen Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesine bağlı Akarköy’den olan ve uzun yıllardır Konya’da ikamet eden burada birçok basın kuruluşunda matbaa ustası olarak çalışan daha sonra Anadolu’da Manşet Gazetesi’ni kurarak gazete patronluğu yapan, Kazımkarabekirliler Derneği’nin kurucusu ve başkanlığını yapan Sabri Altun 71 yaşında hayatını kaybetti.Gazetesini kapattıktan sonra basın camiasından çekilen ve Anamur’a yerleşen Sabri Altun’un cenazesinin ikindi namazına müteakip Akarköy’de toprağa verildi.Gazate Anadolu Ailesi olarak Merhuma Allah'tan Rahmet, Kederli Ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.HAKAN KARINOĞLU
GÜNCEL
Yayınlanma: 16 Ocak 2024 - 16:32
Güncelleme: 16 Ocak 2024 - 23:56
Eski gazeteci Altun vefat etti
Sabri Altun 71 yaşında hayatını kaybetti.
GÜNCEL
16 Ocak 2024 - 16:32
Güncelleme: 16 Ocak 2024 - 23:56