"Borsa'dan Büyük Yatırım"

Karaman’lı tüccar ve sanayicinin ürünlerinin depolanmasında, satışında ve sanayicilerin ürüne ulaşma sürecinde yeni bir döneme imza atmak amacıyla Karaman Ticaret Borsası tarım ürünleri lisanslı depoculuk için çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

"Borsa'dan Büyük Yatırım"
15 Nisan 2022 - 09:36 - Güncelleme: 15 Nisan 2022 - 16:33
Reklam
25-30 milyon liraya mal olacak olan tesisin bu yıl hasat döneminde hayata geçmesi bekleniyor.
Karaman’a kalıcı hizmetler yapmayı ilke edinen Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, hedef projelerinden birisi olan lisanslı depoculuk için düğmeye bastıklarını ve 40 bin tonluk lisans alarak 25-30 milyon liraya mal olacak Karaman Ticaret Borsası tarım ürünleri lisanslı depoculuk anonim şirketinin faaliyete geçeceğini duyurdu.
Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş yaptığı açıklamada; göreve geldiklerinde hedef projelerinden birisinin de Lisanslı Depoculuk faaliyetinde bulunmak olduğunu, çiftçinin ürününün değerlendirilmesinde; tüccar ve sanayicinin ürününün depolanmasında, satışında; bölgedeki sanayicimizin de ürüne ulaşmasında çok büyük katkılar sunacağını; artık eski usullerle yapılan ticaret oranının düşeceğini belirtti.
Bu amaçla Lisanslı depo yaparak Karaman Ticaret Borsası tarihinin en büyük yatırımını yapacaklarını belirten Başkan Çavaş; Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınarak 40.000 tonluk lisans aldıklarını ve inşaat çalışmalarının 1 yıl içerisinde bitirilerek 2022 hasat sezonunda Karaman Ticaret Borsası Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketini faaliyete geçireceklerini belirtti. Yatırım maliyetinin yaklaşık olarak 25-30 milyon Türk Lirasına mal olacağını belirten Başkan Çavaş, “Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
Ayhan Uysal
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum