![](https://www.gazeteanadolu.com/images/files/2024/03/6607c68ebc482.jpeg)
Programda konuşan AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün birlik ve beraberlik mesajı verirken Karaman’ın huzur şehri olacağını vurguladı.Akgün konuşmasında şunları söyledi;Karamanlı Bekir Sıtkı Erdoğan’ın dediği gibi;
Karaman'a hasretliğim
Üzüle üzüle bitmez;
Yollar bir ip, dağlar düğüm
Çözüle çözüle bitmez...Git, gör imareti aman!
Kimler geçmiş zaman zaman
Velhasıl şu Karaman
Yazıla yazıla bitmez...Yunus emre sevgi diyarı karamandan şöyle sesleniyor;
Gelin tanış olalım
İşi kolay kılalım
Sevelim sevilelim
Dünya kimseye, diyor
Gönüller sultanı Mevlana da tam da bu mekândan; her yerde olmak gibi bir derdin varsa, gönüllere gir diyor
![](https://www.gazeteanadolu.com/images/files/2024/03/6607c6ac79b4a.jpg)
Varmıyız
Hazırmıyız!
Kararlımıyızİşte huzurlarınızdaki bu kadro ile Karaman’ı huzur şehri yapmaya geliyoruz.
Beş yıldır maalesef Karaman huzurunu kaybetti. Yatırım heyecanını yitirdi. Yerinde saydı hatta ulaşımdan trafiğe, otopark sorununa kadar daha geriye gitti. Bakın güzelim kale boynu büyük, hatuniye öksüz, taş binada örümcekler ağ bağlamış. Bırakın yeni icraatlar yapmayı eskiler bile kaderine terkedilmiş. Aşevi kapatılmış, düğün salonları tahrip edilmiş, sosyal tesislerin kapılarına kilit vurulmuş.Hâlbuki ak parti döneminde Karaman üniversiteden hızlı trene, tekli eğitime geçen ilk il olmaya kadar pek çok okula, barajlardan toplu konutlara, hastanelerden tıp fakültesine, diş hekimliği fakültesine. Stadyumdan spor salonlarına, alt ve üst geçitlere kadar pek çok alanda pek çok alanda büyük yatırım aldı.
Şimdi yeni bir kalkınma dönemi başlıyor.
![](https://www.gazeteanadolu.com/images/files/2024/03/6607c6c273a63.jpg)
Varmıyız
Hazırmıyız!
Kararlımıyız
1 nisandan sonra Allah’ın izniyle ak parti belediyesi, başta cumhurbaşkanlığımız ve bakanlarımızla birlikte bu huzurunuzdaki ehil kadroyla birlikte Karaman’da yeni bir hizmet atağı başlatmaya ant içmiştir.Karaman’ın;
Su sorununu çözmeye geliyoruz.
Belediye öncülüğünde kuracağımız kooperatiflerle yeni Karaman bölgesi dediğimiz alanda başta dar gelirlilerimiz olmak üzere 5700 konut üretimi için arsalar tahsis ederek, modern bir şehrin oluşumuna katkı yapacağız
Kent içi ulaşımda önce otobüs sayısını artırarak ulaşımı rahatlatacağız sonra bir metrobüs hattı ile Karaman’ı hızlı ve konforlu bir ulaşımla buluşturacağız.
Otopark sorununa ulaşım master planımız ve katlı otoparklar yolu ile çözümler üreteceğiz.
Kale ve çevresi, höyük alanı, fisandun köyü ve yeni oluşturacağımız yeni yaşam alanları oluşturarak turizme kazandıracağız.
Çalışan annelerimize 7/24 hizmet veren kreş hizmeti sunacağız.
Kapalı pazarlar ve doğal ürünler pazarı ile karamanımızı sağlıklı ve hijyenik ortamlarda alışveriş ortamı sağlayacağız.
2. Organize sanayi bölgemizi ve hemen yanında bulunan serbest bölgemizi faaliyete geçirerek karamanlı işsiz gençlerimize yeni iş imkanları sağlayacağız.
Karaman bu yolla işi, aşı ve ekonomisi büyüyen bir şehir olacak.
![](https://www.gazeteanadolu.com/images/files/2024/03/6607c6e6198a1.jpg)
Biz geçmişte olduğu gibi partisine, dünya görüşüne, cinsiyetine bakmadan her kesime gönlümüzü ve kapımızı açmaya geliyoruz. İnsan odaklı, hoşgörülü, samimi, şehrin insanına önem veren bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz.
![](https://www.gazeteanadolu.com/images/files/2024/03/6607c6f9c86a9.jpg)
Hep söylüyoruz; Karaman huzur şehri olacak! Sorunları çözülmüş insanları mutlu ve huzur dolu bir Karaman’ı birlikte inşa etmeye; varmayız, hazır mıyız, kararlı mıyız
O halde, gazamız mübarek olsun, Allah yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin.
Bu alanda bulunan tüm kardeşlerimizden bu gün ve yarın tüm aile bireyleri ve eş dost, arkadaş ve akrabaları ile birlikte Karaman’ın gelecek 5 yılına sahip çıkmaya davet ediyorum. Yine hepimizi millet iradesinin tecelli ettiği sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum. Varmayız, hazırmıyız, kararlımıyız, bu duygularla beni size, sizleri Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla.
![](https://www.gazeteanadolu.com/images/files/2024/03/6607c70e4710f.jpeg)