Hüseyin OĞUZ

Hüseyin OĞUZ


Selman Diye Bir Vekil!

07 Temmuz 2021 - 16:21

Ak Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser..
Gün geçtikçe hizmet kervanına ağırlığını koyuyor, Karaman adına tüm sorunları takip ediyor, kısa sürede kazandığı tecrübeyi hizmet olarak bu şehre geri döndürüyor.
Milletvekili seçimlerinde aday adayı olmasına rağmen kimse sıralamada yer bulacağına ihtimal vermiyordu. Listeler açıklandı, 2.sırada AK Parti’nin milletvekili adayı hukukçu Selman Oğuzhan Eser’di. Çok tanımıyordum ama Kasabalı olması sebebiyle aileyi biliyordum. Düzgün bir ailenin, zikzak çizmeyen idealist bir avukat, milletvekilliğine talip olmuştu.
Herkeste olduğu gibi bende de tereddütler oluşturmuştu bu sıralama. Mevlüt Akgün gibi halkın gönlünde olan ve Lütfi Elvan gibi devasa hayal gibi görünen hizmetlere imza atan bir ismi görmüştü bu şehir. Bilgili, tecrübeli, donanımlı isimler bekliyordu.
Listeler açıklandı. Karaman bu sıralamaya zaman zaman sessiz de olsa sert tepkiler koydu. Zaman geçiyor ve görüldü ki, Selman Oğuzhan Eser farklı bir profil ile kendisini bu şehre hizmete adamış, kendi adına şahsi çıkarlar peşinde koşmayan Karaman’ın, Kazımkarabekir’in, Ayracı’nın, Başyayla’nın, Ermenek’in, en küçük yerleşim yerinden en uç köşedeki yere kadar insanların ne sorunu varsa canla başla bu işe sarıldığına şahit olduk hep birlikte.
Takibe aldım, çok olumlu işlere imza attığını gördüm. Ziraat Odası başta olmak Sivil toplum kuruluşları ile harika ilişkiler içerisinde, bu şehre katkı sağlayacak olan her projede Selman Oğuzhan Eser’i görmek mümkün oldu. Dişe değecek hizmetlerde ilgili bakanların kapısına dayandı, bakan yardımcıları ile görüştü, bürokratlar ile sağlıklı ilişkiler içerisinde büyük katkı sağladığını görünce beni de bu şehirde yaşayan herkesi de mutlu ettiğini görmekten başka biz ne bekleyebiliriz ki..
Burnundan kıl aldırmayanlara inat, en küçük sorunu çözmek için gecesini, gündüzüne kattığına şahit olmak, gelen talepler doğruluğu paralelinde büyük bölümünün gerçekleştiğine şahit olmak, ilk günkü tereddütlerin ne kadar yersiz olduğunu ispat etti. Demek ki kimse için ön fikirli olmanın yanlış olduğunu en iyi gösteren Selman Oğuzhan Eser’in performansını alkışlamamak mümkün değil.
Eser ailesi, evlatlarının milletvekilinden sonrada mütevaziliğini hiç bozmaması, düzgün duruşlarında ısrarca olmaları ayrıca takdire şayandır.
Selman Oğuzhan Eser’in başarılı bir grafiği var ve bana göre yıldızlı bir karneye sahip. Tabi hiç kimse kendi başına büyük başarılara imza atamaz. Bu bir ekip işi ve Selman vekilin harika bir ekip oluşturması onun ne kadar akılcı olduğunun bir göstergesidir.
Selman vekilin danışmanı Tayfun Karakuş’tan bahsetmeden geçmek insafsızlık olur. Tüm bakanları, milletvekillerin büyük bölümü danışman sıkıntısı içerisinde. Danışman sorunu gündemi sık sık meşgul ederken Eser’in şansı öyle bir danışmana sahip ki Allah nazarlardan korusun.
Bilgisi, deneyimi, tecrübesi ve iş bitiriciliği ile herkesi kendisine hayran bırakıyor. Selman Oğuzhan Eser vekilinin başarısında hiç kuşku yok ki en büyük paylardan birisine sahip. Konu Karaman olunca konu bu şehre hizmet olunca aslan kesilen Tayfun Karakuş yaratıcılığı ile güven veriyor. Her saat vatandaşın bir telefon kadar yakınında ve gelen talepleri en iyi şekilde sonuçlandırıyor. Tebrik etmemek için kör ve sağır olmak lazım. Başarılan işleri görmemezlikten gelmek lazım.
Kendisini harika hazırlayan ve kısa sürede ustalık dönemine geçen Selman Oğuzhan Eser, bu şehre daha çok şey katacak ve çok daha büyük hizmetlere imza atacaktır. Karaman’ın bankosu olmayı bileğinin gücü ile hak eden Selman Oğuzhan Eser vekili ve hizmet paydaşı danışman Tayfun Karakuş’u gönülden tebrik eder, hizmet kervanının takipçileri olduğunu yinelerim. Yolunuzda bahtınız açık olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum