Ayşe OĞUZ

Ayşe OĞUZ


SEN MİSİN O ERDOĞAN!

00 0000 - 00:00

Ayşe Oğuz

İstanbul’a 3.havaalanı yapmaya kalkıp, Dünya’nın en büyük havaalanı Türkiye kazandırmak  isteyen ?

Kanal İstanbul projesi ile dış güçlerin rantını kesmeye  ve yürürlükte birçok anlaşmayı bozmaya kalkan?

Yıllardır mahkum odlumuz IMF ’e Türkiye’nin borcunun tamamını kapatan ?

Japonya ile 22 milyar dolarlık nükleer enerji santrali projesini imzalayan ?

Çözüm sürecinde somut adımlar atan?

Ve daha bir çok hizmet ve  bir çok  projeyi yapan, Türkiye’yi Dünya devleri arasına sokmaya çalışan; sen misin Recep Tayyip Erdoğan!

Türk lirasına sürekli değer kazandırıp, Dünya’nın en güçlü para  birimi yapmaya çalışan !

Nedenleri saymakla bitmez, sen bunları yaparsan dış güçler devreye girer, Türkiye’deki bağlantılarını ayaklandırır...

Yıllardır bilinen bir gerçek var ki;  o da bazı dış güçlerin silahşörlüğünü yapan ve dışarıdan maaş aldıkları ispatlanan gazetecilerin “it gibi havlamaları”.Türkiye’nin güçlenmesinden, Türkiye’nin yolunda emin adımlarla ilerlemesinden rahatsız olan kesim, şimdi Taksim’deki ağaçları bahane ederek, ülkeyi karıştırmayı hedefliyorlar. Ne kadar küçüldüklerini tüm Türkiye izliyor. Biz bu eylemlerin içinde değiliz, dışındayız diyen siyasi parti milletvekillerinin oturarak, yol kat ettikleri gerçeğine ne bahane bulacaklar! Polis dengesiz güç kullanıyormuş! Polise karşı gelmek, Devlete karşı gelmektir. Kimse devlete karşı gelemez. Polisi takdir ettim, bu kadar sabırlı olmak, herkesin harcı değil. Polisin yüzüne karşı tahrik edici olacaksın, hatta daha ileri gidip, galiz küfürler edeceksin, sonra polisten merhamet bekleyeceksin. 1 dakika önce Emniyet teşkilatına küfür eden alçaklar, sıkıştıkları anda, tedavileri için sığındıkları yine Polis olmuyor mu ? Bu eylemleri ABD’de, Almanya’da, İngiltere’de yap, polise mukavemet göster, bakın bakalım neler oluyor !

Birde Türkiye halkının yıllardır kanını emen, Boğazda milyon dolarlık villalarda oturan, iki kelimeyi bir araya getirip, konuşmayı bile beceremeyenler, içindeki hainliği nasılda kusuyorlar. Hepsine yazıklar olsun. Bu ülkede haftada 250 -500 bini, ayda 1 ila 2 milyarı cebe indireceksin, sonra en küçük şeyde devlete karşı geleceksin, provoke edeceksin.

Demokrasi adına eylemlerin başını çeken Levent Kırca, Başbakan’ın sonunun merhum Menderes gibi olacağını söyleyerek, idamdan bahsediyor. Demokrasi ile idamı yan yana getiren zihniyete yazıklar olsun. Atatürk üzerinden servet yapan, Atatürk’ü kitapları, belgeselleri ile ticari bir olaya dönüştüren Can Dündar’a ne demeli? Cuma gecesi geç saatlerde LYS sınavının iptal edilmesini isteyen ,profesör, gazetecilere ne demeli ? Bunların hükümet, ülke ekonomisi umurlarında değil. Dört tane çapulcu için LYS sınavı iptal edilecek, peki Türkiye’nin zararı ne kadar olacak, hiç bunu hesap eden var mı ?

Başbakan Erdoğan, 2023 vizyonu ile güzel şeyler yapıyor. Dünümüzü unutmayalım, bu ülkenin yağ, benzin kuyruklarından, ekmek karnelerinden, bugün 46 milyar dolara yapacağı havaalanı dönemlerindeyiz.

Taksimde ağaç kesme olayına hukuk karar verdi, konu kapandı. Ama bu ağaçların gölgesinin altına sığınarak, hükümeti düşürmek isteyenler avucunu yalar. Demokrasilerde, hükümetleri sandık belirler. Sandıkta yüzde 50 oy alan ve mitinginde 1 milyon üzerinde kişinin toplandığı bir başbakan, 3 bin 5 bin kişinin arzusu ile istifa etmez, bu demokrasiye aykırı! Bir taraf da mitingde 1 milyon kişi, diğer taraf da İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da, diğer yerlerde toplam 50 bin kişi, haydi bizde abartalım 100 bin kişi. Bir taraf da 1 milyon, bir taraf da yüz bin. Kafam karıştı, hangisi büyük acaba!

İşte 7 ay sonra sandık geliyor, “o zaman takke düşecek, kel görünecek” Herkes aklını başına almalı, dış güçlerin, faiz lobilerinin maşası olmaktan kurtulun, kendinize gelin. Bu ülkeye kimse ihanet içinde olmasın. Kimileri geyik yapmak, kimileri macera olsun diyenler, dış güçlerden beslenen, oradan yüklü maaşlar alanların maşası olmasın. Bir gecede Türkiye’nin borsada kaybolan parasının, hepimizin parası olduğunu unutmasın.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Bu kadar güzellikleri yapmaya kalkar, Türkiye’yi mahkumiyetten kurtarıp, Dünya Devleri arasına sokmaya çalışırsan, dış güçler tabi ki “ağızlarından salyalar akarak, saldıracak..” Ama biliyoruz ki, kararlılığın sayesinde, onlar salyalarını akıtmakla kalacak, yalnız yaptıkları bir iyilik var, o da Türkiye Cumhuriyeti’nin, kafalarını kuma sokan, vücutları dışarıda kalan, hainlerin deşifre olması. Elbette ülke düşmanlarından hesap sorulacak, onlar bunun bedelini ödeyecektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum