Ünver: "Çiftçimizi Mağdur Etmeyin"

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de konuşma yaparak İbrala Barajı’nın 4 Temmuz itibariyle sulamaya kapatılacağı yönündeki bilgiler üzerine çiftçinin beklentisini dile getirdi.

Ünver: "Çiftçimizi Mağdur Etmeyin"
24 Haziran 2022 - 12:15
 Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de konuşma yaparak İbrala Barajı’nın 4 Temmuz itibariyle sulamaya kapatılacağı yönündeki bilgiler üzerine çiftçinin beklentisini dile getirdi.  “Suyu verin çiftçimizi mağdur etmeyin.” dedi.
KARAMAN’IN SU SORUNU BİR TÜRLÜ BİTMEDİ
Konuşmasında, AKP iktidarında Karaman Ovası’nın su probleminin bir türlü bitmediğini ifade eden Ünver; “AKP döneminde bitirilemeyeceği kesinleşen Konya Ovası Projesi (KOP)'dan gelecek sudan umudun kesilmesinin çiftçimize yaşattığı hüsrana her yıl yaşadığı su kısıntısı eklenmektedir.” dedi. Karaman çiftçisinin geçtiğimiz yıl, boşaltıldığı gerekçesi ile İbrala Barajı’ndan faydalanamadığını belirten Ünver, bu yıl da bölgedeki çiftçiye, 4 Temmuz itibariyle barajın sulamaya kapatılacağı yönünde SMS mesajı gönderildiğini söyledi.
SUYU VERİN ÇİFTÇİMİZİ MAĞDUR ETMEYİN
Sulama suyunun kesilmesi halinde Yeşildere, Ağılönü, Canhasan, Sudurağı, Beydili, Kızık, Salur köylerindeki ekili ve dikili alanlarda bir yıllık emeğin boşa gideceğini dile getiren Ünver konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: “Tarım Bakanlığına ve DSİ yetkililerine sesleniyorum: AKP yöneticilerinin "Dağı, taşı ekin." dediği bir dönemde ekili alanlarda su kısıntısına gitmek de neyin nesi? Su bile veremeyecekseniz ya "Ekin." diyerek çiftçimize hamaset yapmayın ya da suyu verin çiftçimizi mağdur etmeyin.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum