"Türkiye'nin önceliklerini paylaştık"

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Fransız mevkidaşı Le Maire ile OECD toplantısında görüştü.

"Türkiye'nin önceliklerini paylaştık"
08 Ekim 2021 - 11:22


Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile OECD Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında bir araya geldi.
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile OECD Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında bir araya geldi.Elvan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Le Maire ile uluslararası vergi gündemi, iklim değişikliğiyle mücadele politikaları ve ikili iş birliğini daha da geliştirmeye yönelik oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Toplantılar kapsamında katıldıkları faaliyetlere de işaret eden Elvan, şunları kaydetti:"Konsey toplantıları marjında katıldığımız çalıştayda, uluslararası vergi reformunda gelinen aşama hakkında ülkemizin önceliklerini paylaştık. Reformun gelişmekte olan ülkelerin kalkınma öncelikleriyle uyumlu olması gereğini vurguladık. OECD Bakanlar Toplantısı'nın 'Yeşil Gelecek İnşa Etmek' oturumunda, iklim değişikliğiyle mücadelede yeşil finansın teşvik edilmesi konusunu ele aldık. Yeşil yatırımları tanımlamak için veri standardizasyonunun önemine vurgu yapıp, ülkemizin atmayı planladığı adımları paylaştık."

OECD GENEL SEKRETERİNE BAŞARI DİLEDİ
Bakan Elvan’ın OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann’ görüşmesini ise şu şekildeki paylaşım ile duyurdu:
OECD Genel Sekreteri Sayın Mathias Cormann’a yeni görevinde tekrar başarılar diledik. 
İklim değişikliği alanındaki adımlar başta olmak üzere, OECD’nin genişleme politikalarına verdiğimiz desteğin altını çizdik.

SLOVENYA MALİYE BAKANI İLE GÖRÜŞME 
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sloenya MALİYE Bakanı Andrej Sırceli ilede bir görüşme gerçekleştirdi.
Konu ile ilgili olarak Elvan şu paylaşımı yaptı:
“Mevkidaşım Slovenya Maliye Bakanı Andrej Šırcelj ile OECD Bakanlar Konseyi Toplantısı vesilesiyle bir araya geldik. “
İkili ve çok taraflı ilişkilerimizi geliştirmek için değerlendirmelerde bulunduk.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum