Tohumlar üreticinin yüzünü güldürüyor

2022 Yılında Tarım Arazilerinin Etkin Kullanılması (TAKEP) Projesi kapsamında Kazımkarabekir İlçemizde nohutun kalitesi kasabanın bereketi adı altında 1400 dekar alan için dağıtımı yapılan nohutta hasat başladı.

Tohumlar üreticinin yüzünü güldürüyor
04 Ağustos 2022 - 10:28
İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Ömer Koka, Kazımkarabekir İlçe Müdürü Ayşe Koca ile beraber Kızılkuyu Köyünde nohut hasadına katıldı.
İl Müdürü Şahinbaş yapmış olduğu açıklamada  “ 2022 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ekilmeyen 1 karış toprağımız kalmasın talimatları doğrultusunda yapmış olduğumuz proje ile Kazımkarabekir İlçemizde 1400 dekar alan için 14.000 kg nohut tohumluğu dağıtımını yaptıklarını; bugün yapılan hasatta üreticilerimizin ürün rekoltesinden memnun olduklarını ve üreticimizin yüzünü güldürmesi bizi ziyadesi ile mutlu etti. Projelerin 2023 üretim sezonunda da artarak devam edeceğini söyleyen Şahinbaş; Üreticilerimize bereketli bir sezon diledi.
Kazımkarabekir İlçe Müdürü Ayşe Koca; 2022 yılı üretim sezonunda ilçemizde nohut veriminin üreticilerimizin yüzünü güldürdüğünü Nohutta dekara ortalama 140-160 kilogram verim aldığını söyleyerek ilçemizde özel firmalarında nohut alımına başladığını ve üreticilerimizin nohutlarını istedikleri düzeyde bir fiyatla satışlarını yaptıklarını söyledi. 
Hasat etmiş olduğu nohutun satışını yapan Muammer Samur; Proje ile almış olduğu tohumlardan çok memnun olduğunu 50 Dekar alandan 7500 kilogram nohut aldığını ve istedikleri makul fiyattan satış yaptığını söyleyen Samur; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kazımkarabekir İlçe Müdürlüğüne teşekkür etti.
Daha Sonra Kazımkarabekir İlçe Müdürlüğünü ziyaret eden İl Müdürü Yusuf Şahinbaş; İlçe Müdürü Ayşe Koca ve İlçe Müdürlüğü personeli ile sohbet ederek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum