Tarih Lütfi Elvan'ı yazacak!

Karaman’a hayal edilmeyecek hizmetler getirmeye devam ediyor. Gödet Barajı can suyu olacak

Tarih Lütfi Elvan'ı yazacak!
13 Aralık 2021 - 17:14


Karaman’a kazandırdığı hayal edilmeyecek hizmetlere imza atan Lütfi Elvan, bir Elvan klasiğini daha gerçekleştiriyor ve Karaman için olmazsa olmaz olarak gördüğü Gödet Basınçlı Kapalı Sulama için yer teslimi yapıldı ve çok ciddi adımlar atılmaya başlandı. Gödet barajı çiftçi için hayati önem taşıyan suyu çözmüş olacak.

BAYRAM: “ELVAN’IN TALİMATIYLA BAŞLADI”
Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, “2019 yılı Temmuz ayında yaptığımız Ankara ziyaretinde hazırladığımız Gödet Barajı Sulama Projesinin ilimiz için önemini anlattığımız eski bakanımız Lütfi Elvan'ın proje çalışmasının başlatılması talimatıyla başlayan süreçte geçtiğimiz günlerde projede yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Hayata geçirilmesiyle bölgeye can suyu verecek olan projenin memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Karaman için tarihi öneme sahip proje bölgede tarım yapan çiftçilerimizin umudu olan Gödet Barajı Projesi ihaleye çıkılması ile yaklaşık 16 bin hektar alan suya kavuşacak. Suyla sorumumuz çözülecek ve o zaman çiftçimiz her türlü üretimi yapacak, Türkiye’nin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak güce ve imkana sahip olduğumuzu herkes görecektir.” dedi.
Başkan Bayram, Karaman'da tarıma can suyu verecek olan, çiftçinin su sıkıntısına çözüm olacak Gödet basınçlı kapalı sulama sisteminde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak çalışmaların başladığını ifade ederek, "Gödet sulaması yenileme teknik raporu hazırlanması, projenin uygulanması için harekete geçildi. 2020 yılı yatırım programına kapalı devre basınçlı sulama sistemi teknik rapor hazırlanması proje kapsamına alınması sonrası yapılan ihaleyle Gödet sulaması yenileme teknik raporu hazırlanması işi başladı. Projede yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Konuyla ilgili 2019 yılı Temmuz ayında yaptığımız Ankara ziyaretinde hazırladığımız Gödet Barajı sulama projesinin ilimiz için önemini anlattığımız eski bakanımız Lütfi Elvan'ın proje çalışmasının başlatılması talimatıyla başlayan süreçte geçtiğimiz günlerde projede yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Hayata geçirilmesiyle bölgeye can suyu verecek olan projenin memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Karaman için tarihi öneme sahip proje bölgede tarım yapan çiftçilerimizin umudu olan Gödet Barajı Projesi ihaleye çıkılması ile yaklaşık 16 bin hektar alan suya kavuşacak. 
Karaman Ziraat Odası olarak yakından takip ettiğimiz, ilimiz için hayatı önem taşıdığını anlattığımız projenin iklim değişirken, Karaman'da sulu tarımı değiştirecek, enerji ve su tasarrufu sağlayacak. Ülke olarak içinden geçtiğimiz ekonomik kriz kuraklık şartlarında üretime ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ilimizde sulama yatırım projelerine öncelik verilerek tamamlanması gerekmektedir. Çünkü ilimiz geçim kaynakları yüz 85 tarımsal faaliyetlerle sağlanmaktadır. Geçimi tarım olan bir ilde devam eden projeler tamamlanmalı ve dış havzalardan su getirilmelidir. Yaklaşık 32 yıl önce yapılan Gödet sulama projesinin tamamlanması için çalışmaların başlamasını sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.  

ELVAN TARİH YAZIYOR
Devlet Planlama Teşkilatı, Milletvekilliği, TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı, sırası ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı, Kalkınma Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı sürecinde Karaman’a devasa hizmetlerden asla vaz geçmedi.
Karaman hızlı tren başta olmak üzere bugün hiçbir ile nasip olmayan kaliteli kara yolları ile bağlantıları, Ermenek, Kazımkarabekir doğalgazları, Diş Hekimliği Fakültesi, sağlıkta başta Devlet Hastanesi olmak üzere anjiyo yapılmasından tutun da KMÜ’ye büyük destekleri, köylerdeki parke taşları kaldırıldığı zaman Lütfi Elvan isminin karşımıza çıkması elbette tesadüf değil. Tarımın sorunları ile bitme noktasına gelen süt üreticilerine son olarak verilen fiyat da bu şehir için hayati önemli olan 16 bin hektar alanı sulayacak olan Gödet barajı projesine baktığımız zaman yol bizleri Lütfi Elvan’a götürüyor.
Daha sayılmayacak bir çok hizmete imza koyan Lütfi Elvan, unutulmayanlar arasında en üst sırada yerini alırken tarihin Lütfi Elvan’a yazacağından kimsenin kuşkusu olmasın.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • adsiz
    1 ay önce
    lütfi elvanin hangi projesini düzgün yaptınız ki adam size hizmet vereyim diyor siz neresinden çalsakta faydalanabiliriz diye aç tilki gibi bakıyorsunuz