Sekiçeşme Mahallesi Muhtarı Raziye Ünlü yeniden seçilerek, 57 mahalle arasında tek kadın muhtar oldu. Karaman’da 31 Mart seçimlerinde erkek rakiplerine göz dağı veren kadın muhtar adaylarından sadece 5’i seçimleri kazanabildi. 5 Kadın muhtarın 4'ü köy sadece 1 tanesi merkezde seçilerek muhtar oldu. Güçler Köyünün mevcut muhtarı Meyrem Sümen, Barutkavran köyünde Sevdiye Akgün, Sazlıyaka köyünde Ayşenaz Dişat Altan ve Aybastı Köyünde ise Gülseren Türkben oldu. Karaman merkezde ise mahalle muhtarlığı için adaylığını koyan kadın adaylardan sadece Sekiçeşme Mahallesi Muhtarı Raziye Ünlü yeniden seçilerek güven tazeledi.
GÜNCEL
Yayınlanma: 03 Nisan 2024 - 14:02
Güncelleme: 03 Nisan 2024 - 14:03
Karaman'ın tek kadın muhtarı
Karaman'ın merkezdeki tek kadın muhtarı Sekiçeşme Mahallesi Muhtarı Raziye Ünlü oldu
GÜNCEL
03 Nisan 2024 - 14:02
Güncelleme: 03 Nisan 2024 - 14:03
İlginizi Çekebilir