Karaman’da hemen hemen her köyünde yağmur duaları için eller semaya kalkıyor. Yollarbaşılılar ve çevre köylerden gelen vatandaşlar da yağmur duası için Yollarbaşı’ndaki eski futbol sahasında buluştu.
Yüzlerce kişinin yağmur için Rahman’a el kaldırdığı yağmur duası dün öğle namazı sonrasında yapıldı. Yapılan yağmur duasının ardından gelen misafirlere Yollarbaşı’nın yöresel yemeklerinden, coğrafi işaret alarak Karaman adına tescillenen şebit pilav ikram edildi.
İNANÇ - KÜLTÜR - SANAT
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 09:57
Güncelleme: 14 Mayıs 2024 - 15:48
Karaman'daki yağmur duasında tescilli ürün ikram edildi
İNANÇ - KÜLTÜR - SANAT
13 Mayıs 2024 - 09:57
Güncelleme: 14 Mayıs 2024 - 15:48
İlginizi Çekebilir