"İnsanları İyileştirmek Bir Savaştır"

İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul ve Halk Sağlığı Başkanı Dr. Aykut Emre Yıldırım 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerini ziyaret etti. 

"İnsanları İyileştirmek Bir Savaştır"
18 Mart 2022 - 15:16
Gerçekleşen ziyarette Dr. Adnan Kurşun; ‘’14 Mart bizim Tıp Bayramımızdır. Tıp bayramını 1919 yılı 14 Martında tıbbiyeli öğrencilerin düşman işgaline karşı başlatmış oldukları direnişin temsilidir. Tıbbiyeli Hikmet Boran ve arkadaşları fakülte binasına Türk bayrağını asarak başlattıkları direnişi Çanakkale cephesinde şehit olana dek devam ettirmişlerdir. Sizlerde bu ataların evlatları, birer temsilcileri olarak sizin cephenizde hastaneler ve sağlık kuruluşları olacaktır. İnsanların acısını dindirmek, onları iyileştirmekte bir savaştır. Bu kutsal mesleği layıkıyla yapacağınıza inanarak 14 Mart Tıp Bayramınızı ve 18 Mart Çanakkale Zaferinizi kutluyorum’’ dedi.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Tıbbiyeli öğrenciler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ve beraberindekilere teşekkür ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum