Hizmetin adıdır 'Elvan'!

Karaman’ın her taşında imzası olan Bakan Lütfi Elvan’ın Mut-Ermenek yolu projesi hayata geçiyor.

Hizmetin adıdır 'Elvan'!
03 Ağustos 2022 - 18:14
Mut-Ermenek devlet yolu ile Ermenek şehir geçişi ile Ermenek-Güneyyurt yolunun ihalesi yapıldı ve Taşeli bölgesinin kanayan bir yarasının çözümü bulundu. Bölgeye her hizmet de imzası olan Bakan Lütfi Elvan’ın hizmet kervanına bir yenisi eklendi ve hükümet tarafından sadece devam eden işlere ödenek aktarılmasına rağmen, yolun ihalesi 363 milyon liraya gerçekleştirildi.
Ülke ve Karaman sevdalısı Lütfi Elvan, Taşeli bölgesinin en önemli sorunlarından birisi olarak kabul edilen ulaşım alt yapısı sorunları tamamen bitirmek adına bir adım daha atarak, Mut-Ermenek devlet yolunun ihalesinin yapılmasını sağladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları ile her alanda olduğu gibi bu hizmetin başından sonuna kadar emek veren, projenin ve yolun mimarı Lütfi Elvan, unutulmayacak bir hizmete daha imza koydu.
ÇAYIR TEŞEKKÜR ETTİ 
 İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Çayır, oylun ihalesinin tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Lütfi Elvan’a teşekkür etti.
Başkan Çayır’ın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:
*Yol medeniyettir…
*Ermenek
*Güneyyurt
*Yolları böldük gönülleri birleştirdik.
Ermenek-Mut yolu kaldığı yerden başlıyor…
2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.
“Ermenek İlçemizin en büyük sorunlarından olan Ermenek- Mut karayolunun ihalesinin tamamlandığını ve hizmet ile bölgenin kanayan bir yarasının daha sarılacağını belirterek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu hizmetin başından sonuna kadar emek veren ve bu yolun mimarı olan memleket sevdalısı Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’a teşekkür ediyorum.
06.07.2022 yılında Karayolları Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu ihale ile 363 milyon TL bedel ile sözleşme imzalanmış olup yer teslimi yapılmıştır. 
Güneyyurt –Ermenek-Çamlıca arası eksik kalan yerlerin tamamlanması ve Evsin-Manavgat arası genişletme çalışmaları en kısa sürede başlatılmış olup 270 gün içerisinde yapılacaktır.
İlçemizin temel sorunlarından olan ulaşım alt yapısının tamamının yapım kararını veren şuanda sadece devam eden işlere ödenek aktarılmasına rağmen 363 milyon TL gibi bir yatırımı ilçemize kazandıran memleketimizin yetiştirdiği memleket sevdalısı Sayın Bakanımız Lütfi Elvan Bey’e İlimize ve İlçelerimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tüm hemşerilerimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum