"Her zaman Hakkın ve Haklının Yanındayız"

Uzun süredir gündemi meşgul eden Bölükyazı TOKİ konutlarında son durum açıklandı.

"Her zaman Hakkın ve Haklının Yanındayız"
20 Nisan 2022 - 15:10
Reklam
AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan  Bölükyazı TOKİ projesi hakkında kamuoyuna bilgi verdi. Hangi konu   olursa olsun, hakkın ve haklının yanında olduğunu vurgulayan başkan Çağlayan; “ AK Parti il teşkilatı olarak kamu vicdanını rahatsız eden, devletimizi doğrudan ya da dolaylı olarak zarara uğratan her türlü faaliyete karşı mümkün olan en kısa sürede en doğru araştırmaları yaparak ve hukuki yolları izleyerek vatandaşlarımızın haklarını her daim koruma amacı taşımaktayız. Bu doğrultuda siz vatandaşlarımızla Bölükyazı TOKİ projesi hakkında elde ettiğimiz sonucu paylaşmak isteriz. Takip edildiği üzere konu hakkında TC Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ İdare Başkanımız Sayın Ömer Bulut ile yaptığımız görüşmeler neticesinde hak sahibi olmayanların bu proje kapsamına dahil edilemeyeceği ve yayınlanan listenin yeniden değerlendirileceğini belirtmiştik. Bir kere daha ifade etmek gerekirse TOKİ projelerine başvuru, hak sahibi olma vb. bütün konular ve sürecin işleyişi çok açık bir şekilde belirlenmiştir ve bu konular herkese açık bir şekilde TOKİ internet sitesinde yer almaktadır. Bu bağlamda 252 kişilik ilk yayınlanan listede 89 kişinin projeye başvuru yapabilmek için gereken şartları taşıdığı ve hak sahibi olduğu, 163 kişinin ise bu şartları taşımadığı tespit edilmiştir. Başvuru şartlarını taşımayan 163 kişinin projeyle ilgili işlemleri iptal edilmiştir. Bu iptalden kaynaklı boşalan 163 kişilik yer için TOKİ tarafından yeniden başvuru ve değerlendirme süreci gerçekleştirilecektir.
Hangi konu ya da yer olursa olsun, hakkın ve haklının yanında olduğumuzu ve olacağımızı siz kıymetli hemşerilerimize şefaatle bildiririz.'' dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ys
    1 ay önce
    Bu proje yıllardır uğraşılan e..Bu proje yıllardır uğraşılan emek verilen bir KÖY projesidir ve öncelik KÖYLÜ ye ait denilmiştir.tokinin evleri yapmış olması diğer TOKİ evleri ile karşılaştırılması anlamına gelmez. TOKİ köy halkı için müteahhitlik sürecini yönetmiştir. İlk yayınlanan Listede yer alan isimler yaklaşık 6 yil önce başvuruda bulunmuş ve iki yıl yatırılan paralar hesapta bekletildikten sonra iade edilmiştir, ve ikinci başvuru da haklı olarak ilk başvuru hakkı olanlara öncelik verilmiştir başvuru hakların iptal edilmesi bile başlı başına yeni bir mağduriyet oluşturmaktadır, yeni listenin oluşturulmasında ilk sıralarda yer alan garibanlar p