Ermenek Belediyesi: "Alternatif Program Değil"

Ermenek Belediyesi bir açıklama yaparak, belediye önünde Atatürk’a andıklarını ve bunun resmi ve alternatif bir program olmadığı belirtildi.

Ermenek Belediyesi: "Alternatif Program Değil"
10 Kasım 2021 - 16:21


Ermenek Belediyesinden konu ile ilgili açıklama şu şekilde:
"Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. Yıldönümü nedeni ile tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de saat 09:05 te bayraklar yarıya indirilerek Atamıza saygı duruşunda bulunulmaktadır. 
Bu durumda Belediyemiz önünde yapılan saygı duruşu Ermenek Kaymakamlığının resmi programına alternatif bir program değildir, Resmi programlara Belediye Başkanımız Atila Zorlu Belediye Meclis üyelerimiz ile iştirak etmiştir. 
Belediyemiz hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına Ermenek Kaymakamlığının Resmi programının sadece anma kısmına eş zamanlı olarak Saat 09:05 te Belediye hizmet binası önünde bulunan Atatürk büstünün önünde bayraklar yarıya indirilip, tüm personelimiz ile binanın önünde toplanıp çalan siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunulmuş, ardından resmi tören alanından duyulan İstiklal Marşımıza hep bir ağızdan iştirak edilmiştir.  
Düzenlenmiş her hangi bir program yoktur, yapılan sadece Ata’ya saygı olup bu tüm Türkiye’de 09:05 te herkesin yaptığı bir saygıdan ibarettir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum