"Dilimiz Kimliğimizdir"

Vali Tuncay Akkoyun’dan Karaman'ın İl Oluşunun 33. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

"Dilimiz Kimliğimizdir"
22 Haziran 2022 - 15:39 - Güncelleme: 22 Haziran 2022 - 16:21
Vali Akkoyun şu görüşleri paylaştı:
Bizim Yunus’un diyarı, Şeyh Edebâli’nin toprağı, Piri Reis’in memleketi, Hz. Mevlâna Celâleddîn-i Rûmî'nin muhterem validelerinin makberi, Türk dilinin başkenti Karaman’ın il oluşunun 33. yıl dönümündeyiz.
Her taşında kadim medeniyetimizden izler taşıyan; Selçuklu, Karamanoğulları ve Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapan, mimari eserleriyle kültürümüzü ve değerlerimizi yansıtan şehrimiz, tabiatıyla da eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir.
Karaman’ımızın geçmişte olduğu gibi günümüzde de ilim, irfan, kültür ve medeniyet merkezi olması için tüm gücümüzle çalışacağız, “Dilimiz kimliğimizdir” şuuruyla Türk dilinin başkentinde dilimizi muhafaza etmek ve kimliğimizi korumak için azamî gayret göstereceğiz.
Karaman’ımız, ulaşmak istediği refah düzeyine emin adımlarla ilerlerken bu yolda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
“Kapımız açıktır girene, lokmamız helaldir yiyene.” diyerek, vatandaşlarımızı Karaman’a, bu güzel şehrin kültürel ve doğal zenginliklerini keşfetmeye davet ediyorum.
Bu duygularla Karaman’ımızın il oluşunun 33. yılını kutluyor, siz kıymetli hemşehrilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum