BİFA kurşun mu döktürsün!

Karamanoğlu Mehmet Bey Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hüseyin Oğuz'un "BİFA kurşun mu döktürsün!" başlıklı köşe yazısı...

BİFA kurşun mu döktürsün!
20 Eylül 2021 - 19:26


Hüseyin Oğuz
BİFA Karaman’ın gurur duyduğu firmalardan birisi. Her alanda bu şehre büyük katkılar sağlayan bir firma.
Yılmaz Babaoğlu’nun mekanı cennet olsun. Yılmaz Babaoğlu’ndan sonra BİFA’da neler olmuş neler ve ne büyük talihsizlikler yaşanmış.
FETÖ’nün fırtına gibi estiği o dönemlerde, örgüt BİFA’ya da bulaşmış ve bildiğim kadarıyla fabrikada bir Karaman imamı tespit edilerek yapılan operasyonla yakalanmıştı.
Sonrasında Babaoğlu okullarında FETÖ’nün izlerine rastlandı. Son yapılan devrim gibi yönetim değişikliklerinden sonra da iddiaya göre, Konya’da bir firmadan FETÖ’cü olduğu için ilişiği kesilen kişi, Babaoğlu okullarında yetkili olarak göreve getirilmiş ancak kısa süre sonra gönderilmiş.
BİFA da bir kişinin 2 milyon doları iç ettiğini bu şehirde duymayan kalmadı. Hukuki süreç devam ediyor. Yani hırsızlık zirve yapmış.
Sahte fatura iddiaları cabası. Biz bilmeyiz güvenlik güçleri, yargı bunları geç de olsa ortaya çıkarır. Bu iddialar yenilir yutulur gibi değil BİFA gibi bir firmada.
İşlerin karışmasında ‘özel ilişkiler’ bizleri hiç mi hiç ilgilendirmez.
Görevine son verilen BİFA’nın eski genel müdürü hedef tahtasında ama işin aslını bilenler ise zamanında büyük yetkilerle donatılan Mustafa Pinarbaşı’nın masum olduğunu, yanlış işlerde olmadığını iddia edince kafamız iyice karıştı.
Mustafa Pinarbaşı gönderilirken, yetkililer Pinarbaşı’na hak ettiği tazminatın iki katını ödediklerini duyunca da genel müdür ödüllendirilerek görevden el çektirilmesi oldukça manidar.
Önce FETÖ imamı sonra FETÖ mensubu okul yöneticisi ardından fabrikadaki milyon dolarlık yolsuzluk iddiaları. FETÖ’cular elbette bizleri yakinen ilgilendirir, kim ki o vatan hainlerine kucak açarsa karşısında önce bizi sonra devleti bulur. Yolsuzluklar ise Karaman için büyük önem taşıyan BİFA’ya zarar gelmesin düşüncemizi ön plana çıkarır.
Ne yapmalı acaba nefesi kuvvetli bir hoca bulup bir okutmak mı gerekir veya fabrikayı, okulu komple bir sirke ile elden geçirmek mi, yoksa kurşun döktürmek mi çare olur onu bilemem.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum