Başkanın eli değdi!

Karaman FK'da antrenman sahası yenileme çalışmaları devam ediyor.

Başkanın eli değdi!
22 Haziran 2022 - 09:37 - Güncelleme: 22 Haziran 2022 - 09:55
İlimizi TFF 3. Lig de gururla temsil eden Karaman Futbol Kulübü, yeni sezon hazırlıkları kapsamında başlattığı antrenman sahası zemin yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bizzat Onursal Başkan Mehmet Ali Han'ın talimatıyla ekipler tesis sahasını yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Han'ın tamamen kendi imkanları ile yenilediği ve mülkiyeti belediyeye ait olan tesis sahası yepyeni alt yapısıyla hizmet vermeye başlayacak.
Dranaj sistemi dahi olmayan ve yıllardır el değmeyen tesisin çim sahası sil baştan tasarlandı. Sahanın yapımında kullanılan bütün araç gereçler dahil hiç bir destek olmadan Mehmet Ali Han'ın kendi imkanları ile yenileniyor. Geçici çözüm olarak sahanın yenilenmesi ile kurulan rüya kadro antrenmanlara başlayacak.
Her şey Karaman için
Karaman Futbol Kulübünden yapılan açıklamada ise "Memleket sevdamızı sırtımıza yüklenip sevdamız Karaman FK adına mücadele etmeye devam ediyoruz. Karamanspor tesislerinin hemen yanında 4800 m2 alanda bulunan doğal çim antrenman sahamızı yeni sezona hazırlıyoruz. Tamamıyla kendi imkânlarımız dâhilinde yürüttüğümüz projemizin Mimarları olan Muhammet Aksoy ve Ömer Faruk Tekin'in bizzat üzerinde çalıştığı projede; öncelikle mevcut saha projelendirildi. Daha sonra sahanın toprak katmanı kaldırıldı ve mevcut olan dolgu katmanı tesviye edilip sıkılaştırdı. Projenin ikinci basamağında drenaj kanalları oluşturulup, su sızdırır katmanlar yapılacak. Devamında ise ponza ile çim altı katman oluşturularak, çim ekimi gerçekleştirilecek. Yeni sezon hazırlıkları doğrultusunda 2. lige çıkma parolası ile çalışmalarımızı hem saha içi hem de saha dışında yürütmeye devam ediyoruz. Gelecek nesiller için Karaman'a doğal çim saha kazandırmayı kendimize bir borç bilip gereğini yerine getirecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Her şey Karaman için, Karaman FK. İçin." ifadelerine yer verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum