KADINIM
Hüseyin Oğuz

KADINIM

Bugün kadınlar günü.Kadınların günü olmamalıydı bana göre, çünkü tüm günler kadınlarımızın .

Bu içerik 1062 kez okundu.

Bizi doğuran bir kadın.

Onlar  Ana’larımız.

Bizi hayata bağlayan, hayat da bizimle omuz-omuza veren en büyük dost, en büyük paylaşımcı bir kadın. O bizim eşimiz. Hayat arkadaşımız.Benim hayat arkadaşım, bana güç veren,.benim her adımımda yanımda olan, bir başarı varsa, arkasında olan benim kadınım, Ayşe. Herkesin bir Ayşe,’si var elbette, bizler Ayşe’lerle yaşıyoruz, onlarla nefes alıyoruz, onlara kahrımızı çektiriyoruz.

Kadın her işin üstesinden gelebilir. Kadın çalışkandır, üretkendir. Evleri yuvaları kadınlar için kutsaldır. Aile birlik ve beraberliğini sağlamak kadının en büyük tutkusudur.

Kadın sevgidir, aşktır. Kadınların duygusal zekâ ve hafızası daha çok gelişmiştir. Duygularını yoğun yaşarlar, aşkta güven ve sadakat kadın için vazgeçilmezdir. Kadınlar sabırlıdır, saygılıdır, anlayışlıdır ve şefkat doludur. Sevmek, değer vermek ve paylaşmak bu üçlü kadının anahtar kelimeleridir. Tek beklentisi duygularına karşılık bulmak, takdir edilmektir.

 Benim kadınım Ayşe, zariftir, asildir ve güzeldir. Ayşe’ler  her zaman temiz ve bakımlıdırlar. Görünüşlerine özen gösterirler. Giyinmek, süslenmek, güzel görünmek,  beğenilmek kadın için önemlidir. Kendileri kadar çevrelerini de güzelleştirmek için çalışırlar.

Kadın olmak güzeldir, daha pek çok güzel özellikleri vardır..Elbette güzeldir, asildir. Hangimizin annesi güzel değildir, hangimiz annemizi sırtımızda taşımaktan itina gösteririz.Burnumuzda tüter yoklukları, ona bir kez sarılmak belki Dünya’lara bedeldir.Onun dizine yatıp, çocuklaşmak en büyük keyiftir.Kezban annemi özlüyorum, o benden uzakta.Kokusunu özledim.Kamile anne hep bizimle, o bize hep yol gösterici,ne zaman ki sıkıntımız ortaya çıksa, bizim sıkıntımız onun için çok büyük bir olaydır, kendinin problemi ise hissettirmeden çözüme ulaştırır ki, bizi meşgul etmesin diye.

 

Kadınlar gününde benim için çok özel olan kadınım,arkadaşım, gerektiği yerde Annem,hayat arkadaşım.Kısacası her şeyim Ayşe’m.O benim kadınım değil, o benim, ben O.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”