Advert

ELVAN’IN ANDICI
Hüseyin Oğuz

ELVAN’IN ANDICI

Türkiye’de denetimsizlikten dolayı son dönemlerde gündemdeki yerini alan bir İnternet andıçı olayı var ki; bu olay mahkemelere intikal etti ve sonuç da müebbet hapisler ortaya çıktı.

Bu içerik 1230 kez okundu.

Hüseyin Oğuz

Türkiye’de denetimsizlikten dolayı son dönemlerde gündemdeki yerini alan bir İnternet andıçı olayı var ki; bu olay mahkemelere intikal etti ve sonuç da müebbet hapisler ortaya çıktı.Andıç kelimesi, İnternet andıçı davasıyla popüler hale geldi. İnternet Andıcı emir-komuta zinciri içinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen ve yönetilen bir takım internet siteleri ile alakalı olarak sürdürülen bir davanın adıdır. İnternet Andıcı davasında suç teşkil eden durum ise sitelerin Kürt ve Ermeni Sorunu, Fethullah Gülen, AK Parti gibi önemli konularla ilgili farklı içerik'ler taşıyor olması. Sanıkların da kabul ettikleri şekliyle iddia o ki sayıları 42'yi bulan bu internet sitelerinde AK Parti  ve Fethullah Gülen aksine yayınlar yapılmakta ve Kürt sorunu, Kıbrıs ve Ermeni meseleleri ile alakalı paralel devlet politikaları eleştirilmekteydi.

Şimdi Karaman’da yeni bir ‘İnternet andıcı” vakası ile karşı karşıyayız.Bir site çıktı ve illerin gıpta ile baktığı, Karaman’a gelen yatırımların mimarı, başvekil Lütfi Elvan hakkında iddialar ortaya attı.Güya, kurnazlık yapıp, suç teşkil etmemesi için de sorularla karalama kampanyası.Hakaret de var, basın yoluyla karalama da !Siteye bakıyorsun, sahibi şifreli.Sitenin iletişim adresi YOK..Haberi yapan kişi ise takma bir isim.Kendi ismini yaptığı haberin üzerine koyacak kadar ,cesaretsiz bir uygulama. Behçet Rasimi imzası mevcut. Hemen anımsadım, daha önce ilimizde çıkartılan Vilayet gazetesinde yazan bir kişi ve kendisini tanımıyorum. Hakkımızda da haber yapmış,biz konuyu hukuka taşımış ve sonuçlanan mahkemede Behçet Rasimi lakap ile yazı yazan kişi  basın yoluyla hakeret ve karalama nedeniyle hapis cezası almış, cezasıda ertelenerek para cezasına çevrilmişti. Aynı şekilde Karaman Belediyesi ile bildiğim kadarı ile mahkemeleri devam ediyor. Biz mahkemeyi kazandık, şimdi sıra tazminat davasında. Tazminat davasını açacağız ama Behçet Rasimi’nin adresi yok, .Yani sitesi var, adresi yok.Kayıp derken,Başvekil Elvan için ortaya atılan saçma-sapan iddialar ile,Behçet Rasimi sahnelerde görmedik, ama en azından duyduk.

Medya işi önemli ve sorumluluk gerektirir.Hakkınızda iddialar var, cevap vereceksiniz, o iddiaları ortaya atanların yerleri yok!100 liraya bir internet sitesi yaptır, korsan olarak ver-veriştir.Bu işi o kadar basit değil.Burada Cumhuriyet Savcılığı başta olmak üzere, Maliye’ye ve diğer kurumlara büyük görevler düşüyor. Adresi olmayanın vergi kaydı yoktur, peki sitedeki reklamlar nasıl alınıyor, gelirler nasıl faturalandırılıyor.?Hep söylüyorum, simitçi-kahveci-gazozcu’dan gazeteci olur ve sorumlularda bunlara göz yumarsa, ve toplantılara çağırarak onları meşrulaştırma yoluna seçerse,  elbette medya kirliliği bu şehirde kaçınılmaz olur.!Bu konuda görevini yapması gerekenleri, göreve davet ediyorum!

 

Elvan’ın internet andıcı olayında ise, bu işin arkasındaki komutanlar önemli.Seçimler yaklaşırken, bir takım küçük hesaplar uğruna “Vurun Abalıya”..Nasıl internet davası sonuçlandı ve müebbet cezalar çıktıysa, elbette Elvan’ın internet andıcı’da ortaya çıkacak ve bu konuda sevk, idarede görev yapanlar, vicdanlarda müebbet hapse, kamuoyunda ise deşifre olacak.Başvekil Lütfi Elvan’ın bu şehre kattıklarını, sağladıklarını maddi-manevi anlamda verdiklerini bilen biri olarak ben sadece ‘El-insaf” derim.Şahısları sevmeyebilirsiniz ama birazda olsa bu şehri sevin, Karaman’ın menfaatlerini düşünün.Bir zamanlar Türkiye’yi büyük hedeflere taşıyan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ‘muhtar bile olamaz’ söylemleri aklıma geldi.Doğru muhtar olamadı ama Başbakan oldu, Dünya liderliğine koşar adım yürüyor.Muhasebeci olamaz dediğiniz başvekil Elvan bugün TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı. Doğru söze ne denir , Elvan muhasebeci olamaz ama Türkiye’nin parasını yönetiyor, Başbakan ona Türkiye’nin kasasına emanet etmiş.Para en güvenilene teslim edilir.Günü geldiğinde başvekil bakanlık koltuğuna oturduğu an içinde şimdiden İran’dan kına siparişini yaptık. Çok kaliteli kınalar hazırlanıyor, olayları sevk ve idare edenler ile, maşalarına !!Aktekke’de bir kına merasimi bizi bekliyor…Şimdi daha iyi anlıyorum ki; cehennemde  Karaman ve Konya için oluşturulan kazanların başlarında neden zebanilere ihtiyaç duyulmadığını…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“FETÖ’NUN  DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
“FETÖ’NUN DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI