Advert

KUBBE’DE HOŞ SADA
Hüseyin Oğuz

KUBBE’DE HOŞ SADA

Mübarek bir bayramı daha geride bıraktık. Yeter ki, Rabbim sağlık-sıhhat ömür versin, zaman ne çabuk geçiyor.

Bu içerik 1119 kez okundu.

Hüseyin Oğuz

Mübarek bir bayramı daha geride bıraktık. Yeter ki, Rabbim sağlık-sıhhat ömür versin, zaman ne çabuk geçiyor.Ömrümüzün çok kısa olduğunu hepimiz biliyoruz, gözümüzü kapadığımız anda, bir varmış-bir yokmuş…Önemli olan insanın yaşam süresi değil, yaşamdan sonra bırakacağı hoş bir sada imiş..

Vedaları çok sevmem, nedense hep hüzünlü gelir. Konya Valisi Nezih Aydın Doğan’ın Van’a atanması bana göre büyük bir sürpriz oldu, çünkü Doğan’ın farklı bir görevde değerlendirileceği duyumlarını almıştım.Ancak görüşmelerimde çıktı ki, Doğan’ı Van Valiliğinden sonra daha farklı görevler bekliyormuş.Vali Doğan’ın her şey gönlünce olmasını temenni ediyorum.İyi bir devlet adamı idi, Konya’ya en güzel hizmetleri yapmaya çalıştı, Karaman’la bağlantısını hiç koparmadı, her fırsat da kendisini Karaman’da gördük, hizmet açısından bölge ayrımı yapmadı, Karaman’ı Konya’dan ayrı tutmadı.İyi bir bürokrattı.Artıları ağır bastı ve Konya’dan gönüllere girerek ayrılıyor.Hoş bir sada bırakmış Vali Doğan. Önemli olan bu. Valiler tanıdık, Rahmetli imparator Kemal Katıtaş, Necati Çetinkaya, A.Rıza Aydos,Ziyaeddin Akbulut,Hakkı Teke,Ali  Akan,Süleyman Kahraman,Ömer Haliloğlu,Lütfi Tuncel,Utku Acun,İhsan Dede,Atilla Vural,Namık Günel,Ahmet Kayhan.Hiç gitmeyecekler gibiydi ama zamanı gelince hepsi gitti. Bazıları var ki; hiç unutulmadı,kalplerde hala o sıcaklıklarını taşıyorlar.Hizmetleri ile zirve yaptılar ki,unutulmuyorlar. Bir tanesi Rahmetli İmparator Vali Kemal Katıtaş, unutmak mümkün. Onun gibiler ,baki kalan bu kubbede bir hoş sada bırakanlar.

Önemli olan hoş sada ile anılmak gitseler bile. Önemli olan Devlet olmak, Baba olmak,adaletli olmak ,yanlışlara alet olamamak…!Van’da başarılar Vali’m  Nezih Doğan.

İşi ehline verin diyor Hz.Muhammed (S:AV)..Eğer ehil olmayanlara iş, ehil olmayanlara yetki verdiğin an, yandığının  resmidir.Gazetecikle alakası olmayan,entertibi, haberi, köşe yazısını, makaleyi bilmeyen birisine gazete sorumluğunu teslim edersen ,bundan kötü bir şey olamaz. Bilmemek ayıp değil ama bilmediği halde ahkam kesmeye kalkanların zulmünden Allah herkesi korusun.Benim ülkemde tesadüfler, insanları hiç alakası olmayan görevlere getiriyor, sonra da sıkıntılar diz boyu…Çünkü okumuş cahillerden ne adalet, ne insaf, ne vicdan beklenmez.Onlar oturduğukoltuğu korumanın çabası ve planı içerisinde, gözleri dönmüşcesine adaleti göremezler. Onlar için en önemli adalet, koltuktur.Türkiye ilerliyor, Türkiye değişiyor, Türkiye çağ atladı.Ve artık bizim,” kasaba traş “olmaktan vazgeçeceğimiz günler yakında,bunlar görünüyor.Bir gün herkesin emeğe saygı göstereceği günler elbet gelecek, işin başına ehil olanlar geçecek ve onlarda geride hoş bir sada bırakmak için çaba sarfedecek.

İşin ehli mi.İşte Lütfi Elvan,İşte Mevlüt Akgün.Bu şehre hizmet den başka bir düşünce yok. Adaletli davranıyorlar, partili de olsa adaletin yanında yer alıyorlar. Bunları biliyorum ve zamanı gelince elbet de paylaşacağım.

Karaman’a Taekwondo şampiyonası alındı. Ama nasıl ?Bunu herkesin bilme zorunluluğu var.Çünkü 2 bin sporcu, aileleri, hakemler,yöneticiler ile yaklaşık 4 bin kişi 1-5 Eylül’de Karaman’a kalacak.İlin ekonomisine katkısı, 1,5 -2 milyon lira. Herkes istifade edecek. Bu şampiyonanın hikayesi ise şu şekilde:

 

Takewondo Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, hemşehrimiz Ankara Bölge İdaresi mahkemesi başkanı Esat Toklu’u ziyareti esnasında, Karaman sevdalısı Toklu hemen Karaman’a bir organize talep eder ve federasyon yetkilileri söz verir.Toklu, Türkiye şampiyonası istemektedir ve aldığı karar ile Minikler Türkiye şampiyonasını Karaman’a verir. İl Müdürlüğündeki ‘Kaos’u dikkate alan Federasyon, şampiyonayı aynı tarihlerde Konya’ya aldığını sitesinden ilan eder, aynı gün olaydan haberi olan Ak parti Karaman Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan olaya müdahil olur, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile görüşülür ve şampiyona ilan edilmesine rağmen yeniden Karaman iline verilir.Karaman esnafına küçük bir kosgeb kredisi verecek olan bu şampiyonanın iki kahramanı vardır ki; bunlar bu şehrin sevdalıları olan Lütfi Elvan ile Esat Toklu’dan başkası değildir.Onlarda bu sevda olduğu sürece, bu şehir inanılmaz şekilde büyüyecektir, buna inanıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“FETÖ’NUN  DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
“FETÖ’NUN DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI