HANGİSİ YALAN..HANGİSİ DOĞRU...
Hüseyin Oğuz

HANGİSİ YALAN..HANGİSİ DOĞRU...

Bu içerik 883 kez okundu.

 

Tarih 02.Ocak.2012.Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Vali Süleyman Kahraman'ında katıldığı kahvaltıda Oda başkanları ile biraraya geliyor. Başkan'ın konuşmasından sonra Esnaf  Odası Başkanının konuşması aynen şöyle:"Bu şehirde bazı şeyler bize hayal gibi geliyordu... Karaman Belediyesi olarak insana yaptığınız yatırımlar gözönünde..Karaman'ı belli bir noktaya taşıyorsunuz.Sizi tebrik ediyor, oda başkanları olarak hertürlü desteği vereceğimizi bilmenizi istiyorum.."

Tarih: 11 Ocak 2012. Esnaf Odası, Tuhafiyeciler ve Pazarcılar ile basına kapalı bir toplantı yapıyor. Toplantıyı takip eden arkadaşımızın anlattıklarına inanamadık, 2 Ocak konuşmasını bulduk, sonra karşılaştırdık, işin içinden çıkamadık. Şimdi Esnaf odalarındaki toplantıda katılan arkadaşımızın bize ilettikleri ve iddaları vardı ki, onu paylaşıyorum:"Şu karşıdaki binada oturan birisi var, ismi neydi ...! Doktormuymuş ne ? Tamam hatırladım.Dr.Kamil Uğurlu var ya , işte o.Kaledeki toplantıda kakara-kikiri yaptı, kameralara el salladı, poz verdi. Bize söz verdi. Şimdi kapalı pazaryerindeki yeri Kırşehirli birilerine vermiş. Bize sormak falan yok, birilerine para kazandırıyor, o kadar.Kafasına göre işyapıyor..Bizim sırıtımızdan yılda 1,5 trilyon lira kazanıyor, nerede bu paralar..?Pazar yerini yaparkende  ne odalara , ne başkanlara sordu..??

Şimdi soruyorum, hangisi doğru, hangisinee inanacağız. Her iki konuşmada iddialara göre,aynı kişiye ait. Ama bir fark var, birincisinde Başkan orada, ikincisinde, başkan yok. Herhalde en kolıyı bir insanın olmadığı bir ortamda, arkasından konuşmak. Eğer icraatlarda yanlışlık var ise, begenmiyorsan bunu açık yüreklilikle, , başkanın yüzüne karşı söyleyebilmeli, eleştiride bulunabilmeli. Ama yüzüne karşı teşekkür, arkasından ağza alınmayacak sözler. Taktir tabiki kamuoyunun..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”