HER İLE LAZIM BİR ELVAN!
Hüseyin Oğuz

HER İLE LAZIM BİR ELVAN!

Benim Başvekilim diye hitap ettiğimi Lütfi Elvan gerçeği var .

Bu içerik 1074 kez okundu.

Hüseyin OĞUZ

Benim Başvekilim diye hitap ettiğimi Lütfi Elvan gerçeği var .Ülkesine, memleketine,bölgesine aşık, hizmet den başka bir şey düşünmeyen, Karaman’ın mutluluğu ile mutlu olan, üzüntüsünü ta kalbinin derinliklerinde yaşayan, yaşam biçiminde saf, temiz duygularla dop-dolu bir amatör, işinde ise profesyonelde daha profesyonel bir Lütfi Elvan’dan bahsediyorum, yani başvekilimden..

Çarşamba  akşam saatleri. Oduncular sitesinde yangın devam ederken, çalan telefonumun karşısındaki isim Ak Parti Karaman Milletvekili ve Plan Bütçe komisyon Başkanı Lütfi Elvan. TBMM7de torba yasa kanunun son anları ve kimsenin nefes alma şansı yok, Plan bütçe komisyon başkanı olarak Lütfi Elvan’ın  hiç ama hiç nefes alma şansı yok. Konu Karaman, yangın var ve haberi alır almaz görüşmeleri yarım kesip , Silifke’den yangın helikopterini kaldırıyor. İlk sözü ise helikopterin gelip gelmediği oluyor ve  başlıyor anlatmaya. Karaman’da ne var , ne yok diye söze başlıyor ve devam ediyor.”Torba kanun dolasıyla 11 gündür nefes bile alamadım. İnan odama çıkma fırsatım olmadığı gibi, çoğu geceler eve bile gitme şansı bulamadım ve hep meclisteydim.Sonuna geldik “ diyor, biz de bazı şeyleri dilimizin döndüğünce anlatıyoruz.İçinde olumsuzluklar fazlaca, o bitkin, o yorgun ses tonunun çok sinirlendiğini fark edebiliyorum.Bazı konular içinde şu anda ,1 saniyem bile yok, daha sonra görüşelim diyor ve kapatıyoruz.

Bu defa Cuma  ve yine akşam saatleri. 18.00 civarları. Çalan telefonumuz ve karşımda başvekil Lütfi Elvan. Ses tonu ele veriyor, ses tonunun her anında sevinç, mutluluk fışkırıyor, kilometrece öteden ben Karaman’dan bunu fark ediyorum. Torba’ kanun işi tamam diyor ve ekliyor:”Gözümüz aydın, Karaman artık teşvik kapsamında. İşverenlerimiz artık sigorta teşviğinden yararlanacak” müjdesini veriyor. İki gün önceki gergin, yorgun kişiden eser yok, dinç,dinamik, huzurlu. Huzuru ve mutluluğunun sebebi ise, Karaman’ın teşvik içerisine dahil edilmesi. “Sayın Başbakanımıza konuyu üç defa ilettim ve bizzat anlattım. Sonra Bakanımız Ali Babacan ile oturduk, şekillendirdik. Karaman ile birlikte Uşak ve Trabzon’u dahil ettik. Sanayicimiz bekliyordu, gerçekleştirdik.”Karaman’ı konuştuk uzun,uzun. Havacılık Meslek Yüksek okulunun bir başka bahara kalmasına sinirlendi.Spor yatırımlarını, Karaman’ın sporunu konuştuk. Meclis tatilde. Geliyorum ve uzun bir süre orada hemşehrilerim ile birlikte olacağım dedi.Geçen yılki Ramazan ayında sabah 08.30’da başlayıp, gece 04.00’de sona eren o müthiş performansı aklıma geldi. Yorgunluğu Karaman’a kazandırdıkları ile geçmiş ve başvekilim müthiş bir performans ile geliyor, tüm sorunları çözmek adına.

 

Karaman teşvik kapsamında. Karaman’ın kara kaşı, kara gözü için değil, bu hizmet de bir Lütfi Elvan gerçeği var.Karaman’ın şansı olan başvekilim Lütfi Elvan’dan çok olmalı ve her ile bir Elvan şart diye düşünüyorum.Teşekkürler Elvan bu şehir için yaptığın hizmetlerden dolayı.Sen ve seni yetiştiren ebediyeti intikal eden başta Rahmetli Babanız olmak üzere herkes büyük dua alırken, Başvekil olarak sen de gönüllere kazınıyorsun.Bundan daha büyük mutluluk ne olabilir ki !

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”