Advert

AYRANCI’DA KIZ EVİNDEKİ CHP
Hüseyin Oğuz

AYRANCI’DA KIZ EVİNDEKİ CHP

Ayrancı’da geleneksel hale getirilen Hıdırellez şenlikleri yine çok büyük katılımla, muhteşem şekilde yapıldı.

Bu içerik 1009 kez okundu.

 

Emeğe geçenleri başta Kaymakam Erkan İsa Erat ve Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı olmak üzeri herkesi kutluyorum.Muhtarları tebrik ediyorum, öyle bir sahip çıkmışlar ki, şenliklerine hayran olmamak elde değil.15 bin kişiyi Ayrancı’da bir araya getirmek, herkesin harcı değil.

Dil Bayramı etkinlikleri ve aynı gün, aynı saat’de TBMM Başkanı Cemil Çicek’in Karaman’a gelmesi sebebiyle, iktidar kanadından ve protokol dan isimler , Ayrancı’ya katılamadı.İktidar partisi Ak Partiyi yönetim kurulundan Behiç Baş,  Akçaşehir Belediye Şaban Atçeken, Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet Ceyhan ve Kazım Karabekir Belediye Başkanı Mustafa Kol vardı.CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran,İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, CHP Merkez İlçe Başkanı Cem Kağnıcı, MHP ise Konya milletvekili Mustafa Kalaycı,İl Başkanı İsmet Hatipoğlu ve kurmayları ile orada idi.Ağır top Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu vatandaşla adeta sevgi yumağı oluştururken, Sevginin, saygının ve liderliğin Oprukçu’ya ne kadar yakıştığına tanık olduk hep birlikte.

Hıdırellez şenlikleri güzeldi ancak gölge düştü, kah açan güneşe, kah yağan yağmura rağmen.Bu tür şenlikler siyasi arena değildir, orada siyaset yapmak hoş olmuyor ve vatandaşında tepkisini çekiyor.Mikrofonu eline alan, o kadar hevesli oluyor ki, kimse mikrofonu bırakmak istemiyor. Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı nezaketi düşünürek, bir genel başkan yardımcısı gelmiş, bir milletvekili gelmiş diye, Oran ile Kalaycı’ya konuşma verdi.Nezaketen verdi ama keşke vermeseydi, nezaketi bilmeyenlere nezaketli davranmak olmuyor demek ki..MHP Konya Milletvekili Kalaycı’da siyasi konuşma yaptı ancak, onun ki birazda olsa su götürür. Su götürmeyen konuşmanın sahibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın konuşmasıydı. İktidardan kimse yok, o başladı iktidara vurmaya, Başbakan’a hakaretler etmeye.Tıpkı ringe rakipsiz çıkmış boksör misali.Karşısında kimse yok, salla yavrum yumruğu, oda olmadı birde aparkat indir. Bununla kalsa iyi, nezaketen ona o mikrofonu veren Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı’da vurda, vurdu.CHP’nin Ayrancı belediye başkanlığını çok az bir oyla kaybettiğini ve bu seçimde mutlaka kazanmak için, orada toplananlardan oy istedi.Kime karşı, kendisine o mikrofonu veren Başkan Büyükkarcı’ya karşı. Hoş olmadı, siyaset yapılır ama , bu tür yerler siyasetin yapılacağı yerler değildir. Bu tıpkı “Kız evindeki, Oğlan evinin” rahatlığı gibi geldi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“FETÖ’NUN  DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
“FETÖ’NUN DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI