Advert

KTSO VE DOSTLAR !
Hüseyin Oğuz

KTSO VE DOSTLAR !

Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında seçimler sonuçlandı. Kazananlar sevindi, kaybedenler üzüldü.

Bu içerik 1021 kez okundu.

 

Hesabı tutmayanlar ise bir şaşkınlık içinde. Seçimlerde hesaplar genelde tutmaz ama  aday etrafına bakar, parmak hesabı yapar, sonra da o parmak hesabıyla alakası olmayan bir sonuç ortaya çıkar ki; o sonuç gerçeğin ta kendisidir.

Dostlarım.Dostlarım.Dostlarım.

Ama ben en çok dostlarımdan korkarım.

Bu anlamlı sözcük Beşiktaş’ın efsane Başkanı Süleyman Seba ile anlamlaştı. Sayın Seba yakınen tanıdığım,saygı duyduğum bir kişilik.Bir Beşiktaş kongresinde dudaklarından dökülen bu sözler beni etkiledi ve bende kaldı. Yaşam süresincede bunun ne kadar gerçekci olduğunu sürekli olarak görebiliyoruz.

Şimdi bir seçimi geride bıraktık. Adayların çalışmaları,süreç içerisindeki heyecanlarını yaşadım. Gözlemlediğim kadarıyla, sandık öncesi üç adayda rahat bir görüntü içerisinde ve kazanmaktan oldukça emindiler. Bu eminlikleri ise, dostlarının ve çevrelerinin kendilerine verdiği söz, garantiyle ortaya çıkıyordu.Sofralarında oturup,yiyip-içenler , sandıkta başka bir hal aldığı ortaya çıktı. Hadi aday ol, seninleyiz, senin arkandayız  diyen kişiler , sandık içerisinde kayboldular.Aday olarak çıkan kişi, seçim bittiğinde arkasına baktığında gördü ki, kimse yok…

Kapalı kapılar ardından yapılan ince hesaplar, çıkar ilişkileri, hesaplar..Dostlardan korkunun kaçınılmaz olduğu gerçeği.

Ben KTSO seçimlerini kazanan Mustafa Toktay ve ekibini kutluyorum. Zor bir yarış dan zaferle çıktılar ve bundan sonra büyük sorumluluklarının olduğunu hatırlatıyorum. Kaybedenler ise üzülmesin, hatta sevinsinler. Onlar bu seçimleri kaybettiler ama , net bir gözle bakarlarsa kazandıkları çok şey var bence. Kaybedenler, yarınlarını kazandılar. KTSO seçimleri yaşamak içerisinde sadece bir yarıştı ve onları daha nice yarışlar bekliyor. Bekleyen o nice yarışlardan, kaybettikleri bu seçim bileşkesini dikkatli tahlil ederlerse, diğerlerinde aynı hataya düşmezler ve kazanırlar.Baktıklarını görmek  gerekir, görmek istediklerini görmeye son vermeleri gerektiğini herhalde seçim sonunda anlamışlardır. Yüzde 60’dan aşağı oy aldığı zaman , kendisini başarısız olarak yorumlamak,bugünkü tablonun daha iyi gözden geçirilmesi anlamına geliyor.

Herkes alması gereken dersi almalı diyorum ve Toktay ile ekibine başarılar temenni ediyorum.KTSO önemli bir STK ve Karaman için çok büyük görevler kendilerini bekliyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi