Advert
Advert
BİZİM ÜNİVERSİTEMİZ
Ali KONUKSEVEN

BİZİM ÜNİVERSİTEMİZ

Hafta içinde Bifa Onursal Başkanı Yılmaz Babaoğlu,Bifa İnşaat eski Müdürü Mustafa İmançer’le birlikte üniversitemize ziyarete gittik.

Bu içerik 894 kez okundu.

 

Üniversitenin bir sene içinde gelişmişliğini  görüp sizlerle paylaşmak  istedim.Geçen  yıl gittiğimizde  inşaat halinde olan bölümlerin çoğu tamamlanmış çok güzel bir kampus olmuş.Esas olan artık Mühendislik Fakültemizin  laboratuvarlarının  faaliyete geçmiş olması bizleri gururlandırdı.Gıda Mühendisliğinin laboratuvarında en az 10 tane bölüm gezdik çok duygulandık. Rektör yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Yıldırım Bey sahasına tam hakim. Buğdayla ilgili çok projeleri gördük her odada harıl harıl çalışıyorlar. Kimisi buğday gavurgası yapıyor, kimisi kök boyayla boyuyor. Tarhanayı cips gibi yapıyorlar.O kadar çok deney yapılıyor ki duygulanmamak elde değil. Tabi Gıdanın başında bulunan hocamız Yrd. Doç. Dr  Abdulvahid  Sayalsan 7 sene Amerika’da Gıda üzerine ihtisas yapmıştır. Enerji Mühendisliği laboratuvarında aynı çalışma devam ediyor.

            Güneş enerjisinden elektrik üretimine deneme mahiyetinde geçilmiş. Avrupa’nın yıllardır yaptıklarını biz yeni yapmaya başlıyoruz. Elektrik pili yapılan projelerin çoğu TÜBİTAK destekli, yani çalışan hocaların alın teri  hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Rektörümüzün liderliğinde Karamana yapılan bu yatırımların çok doğru kullanıldığını gördük. Artık laboratuvarlar  sanayicilerin dikkatini çekmesi lazım. Sanayi Üniversite ortak çok şeye imza atabilir.Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi artık Bizim Üniversitemiz olarak Türkiye’de söz sahibi olacaktır.

            Üniversitemize 2.dönem  seçilen  Prof. Dr. Sabri Gökmen’in  Cumhurbaşkanımız tarafından seçilmesi çok isabetli olmuştur. Sabri Hocamın kurduğu kadrolar önümüzdeki senelerde meyvesini verecektir. Tüm Karamanlıların gururlanacağı bir üniversite mevcuttur. Okullarımızın,öğretmen ve öğrencilerimizin gezmelerini öneriyorum.Görmeden oturdukları yerde yorum yapılmaması gerekir.

            Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sabri Gökmen olmak üzere tüm hocalarımızı ve çalışanları kutluyoruz. Karamana Bizim Üniversitemizi kazandırdıkları için. Karaman Üniversitesi emin ellerde. Başarılar 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF