Advert

AK PARTİ’DE CASUS AVI !
Hüseyin Oğuz

AK PARTİ’DE CASUS AVI !

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedeflerini ortaya koyarak, hizmet ile birlikte partiye büyütmek adına atılımlar yapıyor, hedefler ortaya koyuyor.

Bu içerik 1066 kez okundu.

 

Bu hedefler çerçevesinde il bazında TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, yapılabileceğin çok üstünde hizmetleri Karaman’a taşımak adına çaba sarfediyor, Ak Parti Milletvekilimiz Mevlüt Akgün tabiri caizse girmediği delik kalmıyor, vatandaşın hep yanında, kolunda, gönlünde olmak adına yorulmak nedir bilmiyor !İl Başkanı Kerim Dereli  ve Merkez ilçe Başkanı Celalettin Güngörer , yol arkadaşları ile birlikte “durmak Yok” diyorlar, durmuyorlar.Üye yapıyorlar, üyede patlama yapan Karaman Türkiye’de derece yapıyor,Başbakan Erdoğan bu başarıdan dolayı bizzat il başkanını ödüllendiriyor.

Mahalli seçimlere geri sayım başladı. Ak Parti Karaman ‘da tüm belediyele talip .Bunun için çalışıyorlar, durmuyorlar. Ne var ki, içeride dört kişi çıkıyor, tüm bu emekleri İÇ etmek için kapalı kapılar ardında toplanıyor, Ak Parti’nin Karaman’da altına dinamit koyuyor.Belediye Meclisi , Karaman Belediyesinin AK Partili Belediye Başkanı Kamil Uğurlu Başkanlığında toplanıyor.İhtisas komisyonları ile birlikte Denetim komisyonu seçimleri yapılıyor. Yasa gereği denetim komisyonu seçimi kapalı oyla. Geçtiğimiz yıl, Belediye Başkanı Uğurlu’ya resmen savaş açan H.Mehmet Göktaş denetim kurulu üyeligine seçiliyor  seçilmesine ama, teşkilatın istemediği bir ortamda. Teşkilat tavrını koyuyor H.Mehmet Göktaş için.Ak Parti Karaman il teşkilatı denetim kuruluna seçilen Hacı Mehmet Göktaş’ı , partiden kesin ihraç istemiyle genel merkez disiplinine sevk etti.

Kesin ihraç istemi keyfi alınmaz, mutlaka parti disiplini çignendi ki, il teşkilatı böyle bir karar almak zorunda kaldı. Seçilen Göktaş, 16 oy almış. 5 CHP,.5 MHP etti 10. Kendisi ve kendisi gibi ihraç istemiyle sevk yiyen Mustafa Alanya’nın oyları 12. Kalan dört oy ise Ak Partili meclis üyelerinin oyları, yani Ak Parti sayesinde geldikleri makamı, Ak Partiye karşı silah olarak kullanan dört meçhul kişi. Gizli oylama ya, “Faili meçhul” bir cinayet resmen. Gözden kaçan bir şey var ama, ülkede her şey o kadar ilerledi ki, benim bildiğim Karaman’da şu anda faili meçhul cinayet sayısı birdi, ikiye çıktı.İl Başkanı Belediye Meclis üyeler ile tahmin ediyorum ki, bu seçimden sonra bir toplantı yapmıştır..Dereli başkanın orada sarf ettiği kelimeleri düşünemiyorum bile. Ona rağmen cinayeti işleyenler yüreklice “bu işi ben yaptım” deme cesaretini bulamazlar, bulacak olan zaten bu arkadan hançerlemeyi hiç yapmazdı!

Bu anlayış ile görülüyor ki, Ak Parti’nin Karaman’daki rakibi yine Ak Parti içerisindeki faili meçhulcüler.Ama benim bildiğim ve çok inandığım bir atasözü vardır:”Gizlide gebe kalan, açıkta doğurur”muş. Elbet kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar ve ince hesaplar birgün mutlaka bozulacaktır.Ak Parti bunu bozacaktır,yoksa bu kadar emek, bu kadar çalışmaya gölge düşecek.Faili meçhulcülere tek sorum olacak:”Ak Parti olmasaydı, siz o zaman bu makamları nerde görecektiniz?Elbet de rüyanız bile göremeyecektiniz ama insan da birazda olsa Ahdı Vefa olmalı….!İl teşkilatına “o 4 oyu ben verdim deme cesaretiniz olmalıydı”.Yanlışlar mutlaka tarihle yargılanır vicdanlarda…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi