Advert

ANLATILMAZ,YAŞANIR !
Hüseyin Oğuz

ANLATILMAZ,YAŞANIR !

Sporun etkilerini hep anlatmaya çalıştık.Sesimiz kısıldı, anlayan-dinleyen yok derken, Ermenek'deki spor adına yapılan güzelliklerini görünce çok mutlu oldum.

Bu içerik 910 kez okundu.

 

Tamam, Karaman merkezde spor adına yapılan hiç ama hiç bir şey yok, kaderimize terk edildik, yani makus kara  talihimiz devam ediyor. İşi ehline verilmezse, bunu herkes seyrederse yapılacak bir şey kalmıyor o zaman.İşi ehline vermeyenlerin bir gün mutlaka vicdanları sızlayacak ve Karaman'a yaptıkları kötülüğün farkına varacakları günü bekliyoruz hep birlikte.

Karaman'da spor adına güzel şeyler yazmayı özlemişiz.Durduk durduk, turnayı gözünden vurmuşuz da haberimiz yokmuş.Hep biz Ermeneği işaret ettik, kayak merkezi olalım, su sporları için adım atalım diye. Biz adımdan bahsederken, iki kişi çıkmış hemde koşarak dev adımlar atmışlarda, biz görememişiz. Daha önce davet edildik, çok ciddiye almamışız demek ki. Tribünlere oynanıyor düşüncesi hakim olmuş, ama peşin hükümlü olmamak gerektiğine Ermeneğe gidince bir kez daha anladım. Önce Karaman Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammed Uygun ile Ak Parti Karaman Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan'ın danışmanı Av. Ali Aydoğmuş'a teşekkür etmek gerekir. Büyük emek, büyük çaba harcadıkları belli ve bu hizmetler bir "beyin fırtınasının" sonucu olarak karşımıza çıkıyor.Ama her zaman ki gibi öncelik tabi ki, başvekilim Lütfi Elvan'da. Karaman, Ülke ve Ermenek sevdalısı başvekil Elvan, Karaman'ı ihya ediyor, Ermeneği unutmuyor. Onun destekleri olmaz ise , orada çivi çakılmayacağını biliyorum.Elvan yolu açıyor, Aydoğmuş, UYGUN adım ilerliyor.Ama adım ayak izlerinde hep Lütfi Elvan var. Bir sahil şehrini andıran Ermenek'de önce sporcu kamp eğitim merkezi ardından Gençlik merkezlerini tek, tek dolaştık. Ben gördükçe hayretler içerisine düştüm ki, bunlar müthiş tesisler olmaya aday. Ahmet Keleşoğlu kültür merkezi, gençlik merkezi oluyor ki, Türkiye'de hiç kimseye nasip olmayacak modernlikte.Sonra baraj gölüne indik, ininceye kadar böyle bir manzara ile karşılaşacağımı hiç tahmin etmiyordum.Bölge cıvıl, cıvıl olmuş, Antalya Konyaaltı ve Lara sahil şeridini andırıyor. Sürat teknesine ilgi çok fazla, hep  birlikte bindik, bölgeyi o bakire bölgeyi keşfettik. Aman ne güzellikler, göl, dağ, doğa ile iç-içe görüntüler.Keşfedilmemiş bölgeler.Kendisini Ermenek'deki bu olaya adamış Muhammed Uygun ile Ali Aydoğmuş, sanki birer rehber aynı zamanda. Dünden-bugüne gezinti yaptırıyorlar bize , o muhteşem görüntü içerisinde ve 60 kilometreyi bulan Ermenek baraj gölü üzerinde..Planlarını-projelerini anlatırken, heyecanları her hallerden belli oluyor, kısa sürede bir mucizeyi gerçekleştirerek yaptıklarını gösterirken, bize yaşatırlarken , gözleri sevinçten parlıyor, ortalığı bir aydınlık kaplıyor.Düşündüklerini yapmak için inanmış iki kişilik bir yürek ve arkalarında dev gibi bir başvekil.İnanmak işi başarmanın yarısı ise, zaten burada güzellikler başarılmış olarak kabul ediyorum ben.

Ermenek  adeta küllerinden yeniden doğmuş, tıpkı Anka kuşu gibi. Yeni bir Ermenek, tarihin sayfalarına Sporun merkezi olarak geçecek bir Ermenek için adım atılmış, zor kısmıda başarılmış. 1 ay gibi bir süreç olmadan bu kadar hizmetlerin yapılabildiğini gördükten sonra, aklıma Karaman geldi, geriye dönük 1 yıl aklıma geldi, üzüldüm.Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İş ortada, Ermenek'de spor adına yapılan ortada. Ermenekde yapılan mucizeden öte bir şey değil ama benim insanım mucizeyi çok seviyor, sevincede tüm kapılar açılıyor.Ermenek'deki bu güzellikleri yazmakla anlatılmayacağını biliyorum, onun için diyorum ki, anlatılmayan bu güzellikler için herkes Ermeneğe gitsin, bu güzellikleri yaşasın. Çünkü, Dünya'daki güzellikler biz insanlar için. Emeği geçenleri kutluyorum. Başta başvekil Lütfi Elvan, danışman Av. Ali Aydoğmuş ve Ermenek Su sporları kulübü başkanı Muhammed Uygun'a Türk sporu adına, Karaman adına teşekkür. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi