SPORDA UÇMUŞUZ DA !
Hüseyin Oğuz

SPORDA UÇMUŞUZ DA !

Karaman her yönüyle parlayan bir yıldız.Büyük yatırımlar geliyor, Karaman'ın çehresinin değişmesine ramak kaldı.

Bu içerik 824 kez okundu.

 

Ak Parti Karaman Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan ile Belediye Başkanı Kamil Uğurlu'nun "Doğukışla Vadi projesi" ile Aktekke kent meydanı dönüşüm projesinin tanıtım filmlerini izledim, müthiş.Etkilenmemek elde değil ve bu proje tanıtımlarının bire, bir olduğunu Başkan Uğurlu'dan duyunca daha da heyecanlandım, mutlu oldum, Karaman adına.Her iki proje için yapılacak yatırım 1 katrilyon liraya yaklaşıyor, bu müthiş bir rakam, bunların meyvelerini hep birlikte göreceğiz, toplayacağız.

Bu proje tanıtımlarını spor için yapılan toplantıda gördüm. Toplantının amacı Karaman'da sporu nasıl daha ileriye götürürüzü içeriyordu. Başvekil Lütfi Elvan, Karaman adına çırpınıyor, her alanda Karaman'ın söz sahibi olabilmesi için tüm imkanları seferber ediyor, ekonomik sorun olmazsa ,başarıyı yakalamayan zihniyetde  bir arıza var demektir.Bu arızaların tamirinde geç kalınmaması gerekiyor.Ama arıza olanlar gardına çoktan almışlar, olayı öyle allamışlar-pullamışlar, yanlarınada iki tane "şakşakcı bulmuşlar. İş tamam, başarı müthiş, Karaman sporda uçuyor.Uçuyormuş da bizim haberimiz yokmuş, bizim de haberimiz oldu böylece. Birde bu şehrin iktidar partisinin il başkanı var, toplantı düzenine bakıyorsun, il başkanının oturduğu yer , benim kafamı karıştırdı.İl başkanı bu şehrin her alanda patronu, il başkanının okeyi olmadan benim bildiğim kadarı ile kuş uçmaması gerekir, ama Gençlik Spor il müdürlüğünde her şeyde olduğu gibi, o gün yine “sapla-saman”  karıştırılmış, kendilerince Su sporları gösterileri nedeniyle, başvekil Elvan ile kurulan yakınlık, onları bir başka havaya sokmuş ve bundan kaynaklı olsa gerek ki, il başkanına ayrılan yer ,herkesin dikkatini çekti.

Karaman'da spor sürekli ilerliyormuş !!!!!

Lisanslı sporcu sayımız yüzde 16 lık artış göstermiş. Aktif sporcu sayısında bunu da geçmişiz, yüzde 24'e taşımışız artışı. 29 kulüpden, 38 kulübe çıkarak müthiş bir ilerleme kaydetmişiz ! 7 tane Türkiye şampiyonası ve grup müsabakaları yapmışız Karaman'da. 27 branşta aktif spor yapılıyor muş !

Kağıt üzerinde ne kadar kolay, rakamları anlatırken dinliyorsun, Karaman sporu sınıf atlamış, aşkolsun yakalayabilene...Bu rakamlara göre Gençlik Hizmetler il müdürünün deyimi ile Konya'nın üç adım önündeyiz. 8 ayda 138 Federasyon faaliyeti yapan Konya'nın canı çıkıyor, üç adımlık mesafeyi kapatıp, Karaman'ı yakalayabilmek için..

Spor toplantısında görüntü güzel, katılım oldukça fazla. Sporun gücü ortaya çıkıyor. Sözler ise "rüyalar Alemi"ni anlatıyor.Sporda bizim geldiğimiz noktaya , gelen kaç il var acaba bizim kadar şanslı. İnsanların gözünün içene baka, baka yalanları sıralamak herkesin harcı değil tabi...Dereceler almışız, bireysel sporlar, takım sporları , kimse elimize su dökemiyor. İş bilmeyen spor idarecilerden sürekli şikayetçi olanlar, herkesin içerisinde şikayetçi oldukları müdüre övgüler yağdırıyor, teşekkürleri sıralıyor. Baktığımız zaman Karaman'daki sporda bir arıza yok demek geliyor içimden, demek ki bizim gözlerimizde bir bozukluk meydana gelmiş, en kısa zamanda göz doktoruna gitmek kaçınılmaz , kendi adımıza.

Anlatılıyor, anlatıyorlar. Her şey toz-pembe.Başvekilim tüm iyi niyetiyle dinliyor, arkanızda ben varım siz başarılara devam diyor.Tesis için kimseye nasip olmayacak tesisler yolda, Elvan'ın desteği ile. Faal kulüp sayımız arttı denildiği anda, nerdeyse üç takımla oynattığımız amatör küme futbol ligi geliyor aklıma. Ardından basketbol bölge ligi, voleybol ve ardı ardına sıralanıyor belleğimde, artış gösterdiğimiz kulüpleri bulamıyor, benim düşüncelerim.Sonra, göreve teşrif edildiğinin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen, gururlanılarak söylenilen yedi tane Türkiye şamipyonası yaptık sözleri...Bizim gerimizde olan Konya'ya dönüp bakıyorum, 8 ayda 138 federasyon faaliyeti ve uzun süreli olarak Konya'nın turizmine, esnafına katkı veren 100 binin üzerinde sporcunun , Konya'da kalması aklıma geliyor.Kafamızı kumdan çıkartıp net, mantıklı  gözle bakıp, makam koruma sevdası bırakıp, gerçekler le bir yüzleşebilsek, herhalde makamda oturanlar , haketmedikleri için kendilerini hiç ama hiç affetmez ve bugün o görevi bırakır.

Gül bahçesini andıran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü aslında içten, içe kaynıyor. Bir hafta içerisinde yıllarını bu şehrin hizmetine adayan kaç personel, buradan gitmek adına tayin dilekçesi verdi, merak ediyorum. .Gençlik Spor Genel Müdürlüğünden gelen müfettişin incelemeleri sonunda, yapılan yanlışlar nedeniyle Spor İl Müdürlüğünde "ZİMMET" suçu tesbit edilerek, müdüre zimmet çıkartıldı mı, çıkartılmadı mı ?Bunları sıralamak kolay, ardı arkası kesilmez.Ama toplantıda anlatılanları duyunca,bu kadar başarı olmuş ve sporda ilimizi uçurtmuş bir anlayış takdir edilmeli !Ancak kimse aptal değil, gerçekleri kimse gizleyemez , Karaman'ın spordaki gerçeği de ortada.Bundan sonra bizim makus talihimiz değişir , o zaman biz de o alkışlayan grubun içerisine geçeriz, ama Karaman'da bu spor "DİP" yaptığı şu görüntüsü ile bizden övgü beklemesin ve biz gerçekleri paylaşmaya devam edeceğiz, bazı şeyleri görmemek için inat edenlere inat.....!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”