BÖLGENİN BAŞVEKİLİ ELVAN
Hüseyin Oğuz

BÖLGENİN BAŞVEKİLİ ELVAN

İnsan vardır, hizmet olarak bir yapar bunu on göstermeyi sever, yani abartmayı, olmayanı, olmuş gibi göstermeyi. İnsan vardır 20 yapar, bunu bile söylemeyi pek istemez ve bunun iki adedini konuşursa, herkes mutlu olur.

Bu içerik 891 kez okundu.

 

. Abartıdan uzak, görevini en iyi şekilde yapmayı kendine ilke edinmiştir. Hani futbolda bir tabir var ya, "trübine oynama".Yani futbolcu sahada Teknik adamın verdiği görevi yapmaz, takımın kazanması onun için önemli değildir, o şovu tercih eder, taraftarların gözüne hoş gelecek iki tane artistlik hareket yapar, beşlik atar, şov yapar, alkış alır, ama işin aslında ise takımı kaybetmiş umurunda değildir, olan Teknik adama-yöneticiye olur hatta o şovmeni alkışlayan taraftara olur.Ama futbolcu vardır, onun oyunu göze görünmeyebilir, şovu sevmez, ancak Teknik adamın verdiği görevi tam anlamıyla yerine getirmeyi bırakın, sahada gücünden iki kat daha fazla mücadele verir, takımının kazanmasında da baş rolü oynar, büyük katkı verir.Yani o isimsiz kahramandır aslında..

Şovu sevmeyen, görevinin çok üstünde performans gösteren, Karaman için yatan, Karaman için kalkan bir milletvekillerimiz var çok şükür.Zaten çok değil, iki tane. Bunlardan Karaman'ın başvekili Lütfi Elvan sessiz, şaşaadan uzak, ama Karaman adına büyük işler yapan bir yapıya sahip.Devleti çok iyi tanıyor, bürokraside işlerin nasıl yürümesi gerektiğini iyi biliyor ve böylece de Karaman'ı ihya etmek için çaba sarfediyor. Ne yalan söyleyelim biz seçim bittikten sonra, Bakanlar kurulunda ismini görmeyi çok arzu ettik, olmadı ama, Başbakan ona öyle bir görev verdi ki, Plan Bütçe Komisyon Başkanı yaptı. O görev onun bilgisinin, dürüstlüğünün, çalışkanlığının bir göstergesiydi bana göre. Çok kritik bir makamda ve Türkiye'nin can damarlarından birisinin başında. Para olmadan kim yaşayabilir, kim nefes alabilir. Tüm bakanlıklara nefes aldıran ise Plan Bütçe komisyonu.

Karaman adına yaptıklarını,yapmaya çalıştıklarını , projelerini ve düşüncelerini az-çok biliyorum, bunları bilmem beni bir kat daha heyecanlandırıyor, Karaman adına. Proje getirin, yatırımı düşünün diyor ve paranın sorun olmadığının altını hep çiziyor. Şöyle bir düşünüyorum, Türkiye nerden nereye geldi, hükümetimizde paranın sorun olmadığını duyabildik ya,bundan güzel ne olabilir. Çok hükümetler döneminde gazetecilik yaptım, kuruşa muhtaç olduğumuz günlerden, IMF'ye kölelik değil, kafa tutan, minnet etmeyen gücün sahibiyiz. Musluğun başındaki benim milletvekilim diyor ki;il adına yatırım projesi getirin, gerisini merak etmeyin..!Karaman için çalışıyor, Taşeli bölgesini hiç ihmal etmiyor, Ermenek'i her fırsatta daha yukarılara, hakettiği yere çıkartmaya çalışıyor başvekil Elvan.Bakanlar geçidi Elvan ile Taşelin'de başlıyor, Karaman'da devam ediyor. Her bakanın gelişinde , bölge olarak birşeyler kazanıyoruz, kazandıklarımız ise dün hayal bile edemediklerimiz.

Bölgenin Başvekili Lütfi Elvan büyük işler yapıyor ve bunlar kısa zamanda kendisini gösterecek ve önemlisi gelecek nesiller , bu hayırlı hizmetleri getirenleri hiç unutmayacak, duaları hep onlarla olacak. Başvekilimiz çok yoğun, ülke adına belki de kafasını kaşıyacak vakti yok ama bir vakit ayırsada, içerideki artık deşifre olmuş, kangren haline dönüşmüş sorunlara el atsa diyorum.Yoksa bu kangren büyüyecek, başedilmez bir durumla Karaman'ı karşı karşıya bırakacak. Çünkü bu kangrenler kendilerini siyasi erk'in üzerinde görmeye başladı bile....

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”