DÜNYA DEVLERİNİ GERİDE BIRAKAN ELVAN !
Hüseyin Oğuz

DÜNYA DEVLERİNİ GERİDE BIRAKAN ELVAN !

Bu içerik 1170 kez okundu.

Kalkınma bakanlığını başarı ile yürüten Lütfi Elvan, dört hükümet de görev alırken, böylece kırılması güç bir rekora imza atmakla kalmadı ve futbol tabiri ile dördüncü yıldızını taktı.

Futbol tabirinde süper ligde 5 şampiyonluğa bir yıldız veriliyor ve her 5 şampiyonluk sonunda logosunun yanına bir yıldız konuluyor.Türkiye’de 20 şampiyonluğa ulaşan  Galatasaray tek dört yıldız takım ünvanını elinde bulundururken, Fenerbahçe ve Beşiktaş üçer yıldıza sahip.

1963 yılında kurulan , Almanya 1.futbol ligi (Bundesliga) da  23 şampiyonluk kupasını müzesine götüren Bayern Münih , Almanya’nın tek dört yıldızlı ekibi.Borissa Mönchgladbach ve Borissa Dortmund’un sadece ikişer yıldızı bulunuyor.

İtalya 1.ligi Seri A’da ise Juventus 3 yıldızlı bir  kulüp.İnter ve Milan ise birer yıldıza sahip.

Türkiye  Cumhuriyeti hükümetlerinde  üst,üste dördüncü kez bakanlık  koltuğuna oturan Lütfi Elvan, dördüncü yıldızını takmış durumda.25 Aralık 2013 tarihinde  dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına getirilen Lütfi Elvan, daha sonra Ahmet Davutoğlu Başbakanlığındaki hükümetde Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. Binali Yıldırım’ın başbakanlık koltuğuna oturması ile değişen hükümet de Kalkınma Bakanlığın üstlenen Lütfi Elvan,  referandum sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanı olması nedeniyle , değişen kabinede ikinci kez Kalkınma Bakanlığına getirildi ve böylece dördüncü kez üst,üste bakanlık koltuğuna oturan isim oldu.

Lütfi Elvan, dördüncü bakanlığının ardından dördüncü yıldızı takma başarısını gösterirken, Elvan, Türkiye’de üçer yıldızı Fenerbahçe ile Beşiktaş’ı geride bırakmakla kalmadı, Bundesliga ekiplerinden Borissa Mönchgladback ile  Borissa Dortmund’a iki yıldız fark attı. İtalya’nın Dünyaca ünlü ekibi üç yıldızı takımı Juventus , Elvan’ın gerisinde  kalırken,  Tek yıldızlı Milan ve İnter , Elvan’a rakip bile olamadan ,üç fark yediler.

Dört yıldız değil 14 yıldız taksa bile Bakan Elvan’ın hakkı olduğunu biliyorum. Bitip tükenmek bilmeyen enerjisi, ülke sevdası, hizmet anlayışı ile tüm yıldızlar Lütfi Elvan’ın olması bile , onun yaptıkları karşısında kifayetsiz kalır.

Bu dört yıldızı takmak hiçde kolay olmasa gerek.Siyaset’de ‘deve dişi kişiler’in yok olduğuna çok şahit olurken, ağırlığını koyan, çalışkanlığı ile Karaman,Konya’nın dışında her kesin takdirini kazanan bir Lütfi Elvan’ın, devleri geride bırakmasından daha doğal ne olabilir ki !

Elvan, dördüncü yıldızı takarken elbet de kolay olmadı. Çünkü, şer odakları yani yanında görünüp de kuyusunu kazanların sayısı hem oldukça fazlaydı, hem de kendilerini bir değirmen gibi insan öğütmekle görenlerde yalan başta olmak üzere her türlü iftira mevcutdu.

Reis Erdoğan, Elvan’ı tanıyordu, onu biliyordu .O bilgi, o tanıma Elvan’a dördüncü yıldızı getirdi.Karaman’ın bu kadar hizmet karşısındaki bazı isimlerin tavrının insanlıkda karşılığı yok.Konya ise yanlış hesap yaptı hep.Elvan ‘ın yerine bilmem kim gelecekmiş ?Yani bir Konya milletvekilinin bakan olmasını elbet bizde isteriz ancak, Elvan’ın yerine derseniz, hem dur deriz, hem de siz hayal kırıklığı yaşamaya devam edersiniz.

Lütfi Elvan ile boy ölçüşmeye kalkanlar, aklını başına almalı. Her kesin bir kilosu, ağırlığı var.Yani kısaca her kes haddini bilmeli ve sonra Elvan’ın ismini ağzına almalı.

Bu ülke, bu bölge,bu şehir size minnettar dört yıldızlı Bakan Elvan.Sizinle birlikte arkanızdaki,başarılarınızı sizinle birlikte imza atan Zeliha Elvan’da tabi ki…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”