ERMENEĞE TUTUKLU KALMAK  !
Hüseyin Oğuz

ERMENEĞE TUTUKLU KALMAK !

Burnumuz dibinde,bizim ilçemiz Ermenek gerçekten tüm güzellikleri içinde barındıran doğa harikası

Bu içerik 1598 kez okundu.

Burnumuz dibinde,bizim ilçemiz Ermenek gerçekten tüm güzellikleri içinde barındıran doğa harikası muhteşem bir yer.Ermeneği yaşamak gerekiyor,anlatmakla olmuyor çünkü oradaki güzeller kelimelere sığmaz.

Konya’da geçmişte çok şeyi paylaştığımız ,Konya’nın o zor günlerinde o şehrin havasını teneffüs ettiğimiz ve şu anki Karaman’da yaşanan problemleri birlikte yaşadığımız meslektaşlarımız uzun zamandır , Karaman’a ,bize gelmek istiyordu. Geçmişte   birlikte çok mesai yaptığımız Zeliha aradı,’Abi davetin hala geçerliyse, biz bir grup sana,Karaman’a gelmek istiyoruz” deyince, sevinmedim dersem yalan olur. Güzel günlerimizi ,zor anlarımızı paylaştığmıız dostlarla birlikte olmanın keyfini yaşamak, dünü yad etmek için bir fırsatdı bu gelmeler.

Ermenek’i önerdim, hiç görmedik harika olur  dediklerinde biz Ermenek yolunu tutmuştuk bile.Ben,biricik eşim Ayşe ve Okyanus içinde bir  bir mükemmel iki gündü bu.Bu dost ziyaretini fırsata dönüştürmek bizleri çok mutlu etti,çünkü yeniden o dünya harikası Ermenek’e gidip, yeniden orayı yaşayacaktık,gazeteci dostlara Ermeneği tanıtacak, oraya yapılan yatırımları götürecektik.Beni gerçekten heyecanlandırdı, o geri kalmış denilen ve o birlikte yaşadığımız günlerde Konya’dan çıkıp, Ermeneğe ulaşmak için 5,5-6 saat süren o uzakta ki Ermeneği biliyordu dostlar.Birkaç resim karesinde değiştiğine şahit olmalarına rağmen, görmedikten sonra biz ne kadar anlatırsak anlatalım, inandırıcı olmamakla birlikte , o güzelliklerin kelimelere sığmadığını da biliyordum.

Önce biz gittik,o muhteşem havayı teneffüs etmek adına. Cumartesi Konya grubu geldi.İlçeye girerken büyüleyeci  manzara karşısında hepsi adeta ‘şok’ içindeydi.Dilimizin döndüğünce ön bilgiyi verdik ama görmeleri gerekiyordu.Sahile indik, göl manzaraları yemekten sonra tekne turuna çıktık. Üç saati aşkın turda karşımıza çıkan güzellikler beni yeniden büyülürken, dostlar ise şaşkınlıklarını gizleyemediler o büyüleyici manzara karşısında. Kanyon’a girdik,. Teknede bir sessizlik hakim olurken, turkuaz renklerin dansı başladı gölde. İlerlediğimiz her an ,farklı doğa güzellikleri bizi kucakladı.Tur tamamlanırken, teknedeki misafirler cennete mi geldik diye mırıldandıklarını duymamak mümkün değildi, çünkü sessiz değil haykırarak bunu söylediler.

Akşam saatlerinde yolumuz Zeyvey’di. Ermeneğe gelipte Zeyve’de yemek yememek olur mu ?Sevgili Metin çekimler yaptı, gelenlerle röportaj gerçekleştirdi. Çadırı ile gelenler vardı ve Alanya’dan,Anamur’dan her hafta sonu gelip,iki gün Zeyve’de konakladıklarını söylediler.Bakan Elvan’ın çok önem verdiği yapılmakta olan Zeyve mesire alanındaki yapılaşmayı inceledik, 2 ay gibi sürede tamamlanması ile Zeyve’nin çok  daha farklı hale geleceği bir gerçek.

Zeyve Yörem Restaurant’da yemek yedik. Bu kadar lezzetleri nasıl oluyorda bir anda sunabiliyorlar , tebrik ediyorum.Dünya’nın neresine giderseniz gidin, bu kadar lezzetleri bir arada tatmak mümkün değil.Tek problemimiz çıktı o da, saati durduramıyorduk. Vakit nasıl geçti hiç birimiz anhlayamadık.Gecenin geç saatinde Belediye Konukevine döndük ama güneş doğmasına saatler kala o güzellikleri yeniden paylaşarak yaşadık.Bakan Elvan’ın bölgeye yaptığı yatırımlar, gecenin ilk gündemi idi.Böyle bir Bakana, böyle bir devlet adamına sahip olduğumuz için ne kadar gururlansak az ortak kararına vardık.

Elvan için Ermeneğe hizmetler daha bitmedi,biliyorum. Kayak merkezi geliyor, göl için çok daha kimsenin inanamayacağı hizmetler sırada onu da biliyorum. Yani Dünya güzelliğine yeni güzellikler geliyor.

Ermenek Belediye  Başkanı Uğur Sözkesen’i grup adına hizmetlerinden dolayı tebrik etmek görevi bana tevdi edildi. Ermenek sevdalısı, Ermeneğin tanıtımı için çırpınan İl Genel Meclisi üyesi Eyüp Çayır’a teşekkür görevimiz. Bu güzellikler için kim ne yaptıysa ,biz onları başımızın üstünde taşımaya hazırız. Eksiğimiz var bunları biliyorum, biz Ermeneği tanıttığımız anda, orası bir turizm cenneti ,turistlerin vazgeçemeyeceği bir bölge olacak. Biz bunun startını verdik gazeteci dostlarla, onlar Konya’dan başladılar tanıtıma, bizde her platformda devam ettirmeye kararlıyız.

Vaktinizi ayırın, görmediyseniz mutlaka görün,ggördüyseniz yeniden gidin, yeni hizmetlerle Ermenek ne hale gelmiş, nereye koşuyor bir kez daha yaşayın.

 

Biz hep birlikte Ermeneğe ‘tutuklu kaldık’,siz gidin sizde kalın..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”