ELVAN’IN YERİNE ELVAN !
Hüseyin Oğuz

ELVAN’IN YERİNE ELVAN !

Aylardır beklenilen hükümetteki kabine değişikliği gerçekleşti

Bu içerik 1222 kez okundu.

Aylardır beklenilen hükümetteki kabine değişikliği gerçekleşti ve 2019 yılında geçilecek olan yeni  sistemin  şifreleri bu değişime yansıdı.Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kadrolar şekillendi.Bu değişimde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, dördüncü kez güven tazeleyerek bakanlığa devam ederken, Elvan’ın icraatları ve hizmetlerinin yanısıra yaratıcılığı sebebiyle hesabı-kitabı olmayan çoğunluk sevindi, Karaman ve Konya’da ise ikilem yaşandı.Bu iki ile hizmetden başka bir şey üretmeyen Bakan Elvan hiç izahı olmayacak bir şekilde ,yanında görünüp de kuyusunu kazmayı ilke haline getiren ‘Felaket tellalları’ üzüldü.

Lütfi Elvan, Karaman milletvekili iken ilk bakanlık koltuğuna dönemin Başbakan’ı olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından oturtuldu. Hem de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlığı gibi kritik bir göreve. Ardından Başbakan Yardımcılığı, Kalkınma Bakanlığı ve son olarak da kabine değişimde tekrar Kalkınma Bakanlığı.

Başbakan Yardımcılığından sonra  senaryolar yazıldı. Elvan’ı yukarısı çizmiş, artık bakanlık yokmuş !

O dönem yaşananlara şahit olunca, hemen harekete geçerek İran’dan vermiş olduğumuz yüklü miktarda kınalar,Başbakan Binali Yıldırım’ın kabineyi açıklaması ile Kalkınma Bakanı olarak Lütfi Elvan’ın 65.hükümetde üçüncü kez bakan olarak görevlendirilmesi ile ,bizim ne zorluklarla getirtiğimiz ve kalitesinden emin olduğumuz kınalarımız elimizde kalmıştı. Kara günde yine lazım olur diye rafa kaldırmıştık.

Kalkınma Bakanı olarak ezberleri bozan bir Lütfi Elvan çalışmasına şahit oldu Türkiye.Karaman ve Antalya milletvekilliğinden sonra Mersin 1.sıradan milletvekili olarak Meclis’e giren Lütfi Elvan, bölgeden sonra Akdeniz’e ağırlığını koydu, orada tüm gönüllere eşi Zeliha Elvan ile birlikte girdi.Hastası  olan Elvan’lara koştu, o minicik çocuklara tedavileri için zaman geldi ambulans uçak kaldırdı, zaman geldi Ankara’da,İstanbul’da en iyi hastaneleri alarma geçirdi. Mersin’de merkez başta olmak üzere ilçeler ve en hücra köşeleri bile üçer,dörder kez ziyaret etti,seçmenlerin ayağına gitti,diğer illerde milletvekilleri küçük illerde bile seçimden seçime seçmenle buluşmasına inat.

Antalya’da kısa süreli milletvekili olarak kalmasına rağmen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel:”Elvan Antalya için bir şans ‘ açıklamasını yapıyor.Mersin ayakta, çok seviliyor.

Kara mizahçılar referandum sonrasında hemen hortladılar yine.Mersin’de EVET çok düşük çıktığı için, Lütfi Elvan’ın üstü çizilmiş.İnsanlar baktıklarını değil,görmek istediklerini görürmüş.Mersin tablosu iyi incelendiği anda, Lütfi Elvan’ın çalışmaları ile o ilimizde oyların yükseldiğine şahit oluyoruz. Mersin’in Varoşlarından Elvan’dan  dolayı çıkan EVET şaşırtıcı. Kendisini siyaset bilimcisi zanneden kör cahiller karalama,iftira yapacaklarına bu hesabı, Türkiye ve Avrupa’nın lider olarak kabul ettiği, 2002 yılından beri seçim kaybetmeyen  ve bu işi gerçekten bilen Reis’in gözü ile bakmalarını tavsiye ediyorum.

Elvan’ın bakanlığı Karaman’a dert oldu. Ortada fol yok,yumurta yok, gittiğimiz ortamda kendisin bir .ok zanneden kişi salıp atıyor:

“Elvan’ın işi bitti,üzerine çizdiler,artık bakanlık göremez’

Elvan ,Karaman’a hizmetden başka ne yaptı,soruyorum.Karaman tarihinde toplam hizmetleri katlayarak yatırım aldı Elvan ile. Bunu inkar edeni Allah taş eder.Elvan ile gelen yatırımları bir kenara koyalım, ondan sonra Karaman’a bir daha bakalım.

Bu arada Konya’dan bizden geri kalmıyor. Elvan, Konya için elinden gelenin fazlasını yaptığını ben biliyorum. Metro bunları başını çekiyor. Daha neler ,neler. Yazmaya kalksam sayfalar  almaz.Tıpkı Karaman’daki gibi siyaset bilimcileri sahneye çıkıyor, Elvan’ı bakanlık alıyor bununla kalmıyor, yerine gelecek ismi de belirliyor.Şimdi bu iddialar ne oldu, nerede kaldı sizin inandırıcılığınız.

Bakan Elvan’a Fetö bağlantısı tutmaz,ihale yolsuzluğu olmaz, yasadışı bir olaya girmez,inanmadığı bir davada kardeşi olsa referans olmaz, yani kısacası zamanın birinde muhalefet partisi PM üyesi ‘nin dediği gibi, olumsuzlukları Elvan’ı şırıngalasan, Elvan’ı vücuda kabul etmez, red eder.

Konya ve Karaman’ı çıkarsak, 79 il Elvan ile birlikte. Konya’ya çok görmüyorum, hiç değilse karalama yok, onlar sadece kendi vekillerine bakanlık koltuğu bulmak adına ,alıyorlar.

Ya Karaman.

Lütfi Elvan’ın getirdiği yatırımları bir kenara çıkalım, acaba gözle görülür,elle tutulur ne kalır geriye.

Bakan Elvan,Karaman’ın iç işlerine karışmamaya özen gösteriyor, il teşkilatı ve milletvekillerini işaret ediyor. Onun tek derdi, yatırım ve bunların hayata geçmesi.

Ermenek kayak merkezine Elvan’ın katkısı yaklaşık 3 milyonun üzerinde. Kar ezme makinesinden tutun, malzemeler dahil.Kayak merkezinin ihalesi yapılacak, üç aşağı beş yukarı300-400 bin liralık bir ihale. Spor bakanlığı şu anda bunu gerçekleştiremiyor, Konya Derbent’de olduğu gibi Özel İdare-Köylere hizmet götürme birliği vasıtası ile bu gerçekleştirilebilir, ama olmaz. Neden, Ermenek ve dolasıyla Lütfi Elvan’a yazılacak bir hizmet daha. Engelemek isteyenler belli ve bunu aleni olarak dillendirenlerde.Ama bunlar, Bakan Elvan geldiği anda el pençe divan ve önünde bir parened atmadıkları kalıyor. Zannediyorlar ki, Elvan farkında değil, ama her şeyin elbet bir zamanı var.Karaman’da kim ne yapıyor,kim nelerin peşinde, kim Elvan düşmanlığını neden yapıyor,bunu benimle birlikte herkes siliyor ama bunu yapanlar devekuşu misali kafasını kuma sokunca ,vücutlarını izlediklerini zannediyorlar.

Bakanlıktan kesin gitti diyenler, Elvan’ın bakanlık koltuğuna oturması ile hummalı bir çalışmaya girdiler ve arşivleri tarayarak, hasbelkader Bakan Elvan ile çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak, yalakalığı kimseye bırakmadıklarını zannettiler..Tıpkı 15 Temmuz’da hainlerin kalkışmasında kendisini eve gizleyip saatler , gece 24.00’ü geçip, terör örgütünün rezil olduğu anda meydana koşanlar, demokrasi nöbetlerinde kanlı ellerine aldıkları şanlı Türk bayrağını en fazla salladıkları gibi.

Bize, Abisi gidiyor , ne yapacak diye mesaj gönderenler bilsinler ki, Elvan bölgenin şimdiye kadar çıkardığı ,peşinden koşulacak, ülke ve memleket sevdalısı bir yiğit. Onun heykelini dikmemiz gerekirken, bu kahpelikler kimseye bir şey kazandırmaz, Elvan’da bu yürek, bu ülke sevdası, üretkenlik olduktan sonra ve ardından dağ gibi Zeliha Elvan olduktan sonra , o hep olacak,sizlerde bir gün gelecek, dersini bu defa çok farklı alacaksınız..

 

Siz kimle dans ediyorsunuz. Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan siyaseti de, politikayı da ,kimlerle çalışıp,çalışmayacağını, bu ülkeye kimlerin ne kadar hizmet edeceğini elbette sizlerden çok daha iyi biliyor.Reis, bu ülkeyi, Türk halkını,milletini ve Lütfi Elvan’ı çok iyi  tanıyor,ama siz ne Erdoğan’ı ,Ne Elvan’ı,ne de bu tanklara  bilek gücü ile karşı koyan bu milleti  tanıyorsunuz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”