Advert

O VALİ, BİZİM VALİ ...
Hüseyin Oğuz

O VALİ, BİZİM VALİ ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin illerdeki temsilcilerini yani Vali'lerle biraraya geldi.İlin mülkiye amirlerine seslendi, gönülndeki geçen Vali profilini anlattı, çizdi, herkesi o profile uymasını istedi. Başbakan o resmi çizmeye başladığı anda, belleğim adeta çizilen bu resmi tanıyor gibi geldi, resmi sonlandırmaya yaklaştıkça, ben o resmi çizmeden tanıdım. Başbakan'ın çizdiği profildeki Vali, bizim Vali'mizdi sanki.

Bu içerik 894 kez okundu.

 

Karaman Valisi Süleyman Kahraman'dı adeta. İşte; dedim ki o an, O Vali, bizim Vali...

Kenarı Dicle'de bir kurt aşırsa, bir koyunu..

Gelir Adli İlahi sorar Ömer'den bunu...

Başbakan'ın toplantıya damgasını vuran kelimelerden birisiydi bu sözcükler. Bu bizim adalet anlayışımız dedi Başbakan.Öyle de olmalıydı. Gülümseyen şefkat, sıcak yüz dedi Başbakan devame tti. 75 milyon vatandaş 1.sınıf vatandaştır. Devlet ayrım içinde olamaz. Ankara'ya Hakkari'nin,Konya'nın Karaman'ın uzaklığı ne ise, Ankara'ya eşittir.Valilerimiz bizim gören gözüüz, Dinleyen kulağımız.Zora düşenvatandaşılarımıza devletin tüm imkanlarını seferber edin. Haberdar olmadığınız bir sorun olmamalı.Kapı, kapı dolaşacaksınız, her haneden haberiniz olacak, Tütmeyen baca kalmayacak..VE Devam etti Başbakan..

Sonra Vali Süleyman Kahraman birfilm şeridi gibi geçti belleğimden. Devletin sıcak yüzü, gülümseyen şefkatinini ta kendisiydi Kahraman. Her vatandaşa 1.sınıf muamelesi yapan da bizim Vali'mizden başkası değil, burada yaşaan herke bunu görüyor.Vali Kahraman, Devletin gören gözü, dinleyen kulağı hem de gözler miyop, ne aslimat, çok net gören göz Vali Kahraman'da.Mazeretsiz, zora düşen vatandaşın yanında olan bir Vali.Adeta Karaman'ın her hanesinden haberdar. Gecenin 24.00'ünde, sabahın 05.00'inde sokaklarda, mahallerde, köylerde bizim Vali. Çat kapıyapıyor, ellerindeki paketleri veriyor, eşi Muhsine Kahraman ile birlikte fakir-fukaranın gönlünü alan da Vali Kahraman.Ben biliyorum ekip oluşturup,bacası tütmeyen ev varmı diye ekip çıkartıyor bizim Vali. Her an tetikte, her hazır, devlette kalıcılığınının esas olduğunu iyi biliyor bizim Vali.

İşte o Vali , bizim Vali diyorum. Başbakanın gönlünden geçen,profilini çizdiği Vali modeli Karaman Valisi Süleyman Kahraman..

HIZIR NERELERDEYDİ ?

O Vali, bir süredir yoktu. Güney Kore, ardından Valiler toplantısı için Başkent. O gidince işler duruyor. Hz.Ömer Adelet anlayışı içerisinde bu yörenin, çevrenin hızırı yok olunca vatandaş tedirgin oldu. Zora düşen birvatandaş bize olduğu haberini alınca araştırdık. Yollarbaşında evi yanıp, kül olan bir vatandaşımız çaresizliğin son perdesi oynuyordu, biz de kendisine bu yörelerde bir hızır'ın varlığından bahsettik. Ancak hızır yoktu ve herkes merak içerisine sürüklendi. Galiba şimdi hızır buralarda, biliyorum ki, Yollarbaşındaki o evi yanan vatandaşımız başta olmak üzere, bir çok mağdurun imdadına yetişecek. Biz sadece hızırın buralarda olduğunu haber veriyoruz, gerisi tabi ki ona kalmış...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI