Advert

BAŞKANIN ALTINI OYMAK !
Hüseyin Oğuz

BAŞKANIN ALTINI OYMAK !

Bu içerik 1954 kez okundu.

Ak Parti Genel Merkezinin belediyeler üzerine yaptığı anket çalışmaları sonunda, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’dan, halk memnuniyetinin Türkiye’de ilk sıralarda olduğu çıkmış. Türkiye’de ulaşılamayan başkanların sayısı oldukça fazla iken, Çalışkan hep halkın içinde, yanında. İsmetpaşa’da başkan Çalışkan’ı yürürken, veya bir esnaf ziyaretinde görmek mümkün,bunlarda anketde etki olmuştur elbette.

Ancak..!

Başkan Ertuğrul Çalışkan’ın gözden kaçırdığı detaylar var ki, ayrıntıların detaylarda gizli  olduğunu unutmamak gerekir.

Ertuğrul Çalışkan’ın altını oymak isteyen bir grup var ki, bu grup dışarıdan değil, belediyenin tam içinden.

Bu oyma çalışmaları yürüten Çalışkan’ın ‘A’ takımım deyip getirdiği, en güvendiği isimlerden oluşuyor genellikle.

Hani Kamil Uğurlu başkanın yanından ayrılmayan, ona en yakın görünenlerin ,Uğurlu’nun  aday gösterilmeyeceği yönündeki işaretleri aldıktan sonra nasıl arkadan vurdukları, ihanet içerisinde olduklarını hep birlikte yaşamadık mı ?

Şimdi ‘erken seçim’ söylemlerine ,birde iki seçimin birleştirilerek yani mahalli idareler içinde sandığa gidileceği yönündeki beklentiler, oymaları,ihaneti yeniden gün yüzünde ve 

Söylentiler ayyuka çıkmaya başladı bile.

Neymiş efendim, Başkan Çalışkan FETÖ’culara kucak açıyormuş, FETÖ’nün Karaman’daki en önemli isimlerini kolluyormuş. , Bugün FETÖ-PDY davasından tutuklu bulunanların bile arka sıralarda kendisine zor yer bulduğu toplantılarda, Karaman imamının sağ cenahında, yanı başında, kırmızı koltuklu protokolda oturan kişi ,belediyede ödüllendirilerek önemli görevlere getirilmiş..!

Başkan Çalışkan’ın müdürlüğe atadığı bir kişi, Bakan Elvan’a bile dil uzatma cüretini gösterip, Lütfi Elvan’ı Mersin’de 1.sıra aday gösterilmesini, kendi maharetine bağlayıp, Elvan’ı bu dönem milletvekili yaptım deme cesaretini gösteriyor muş !

Yani, Ak Parti Genel merkezinde milletvekillerinin üzerinde bir güce sahip olduğu görüntüsü vermeye çalışan bir zavallı..Lütfi Elvan kim, sen kim sin ?O kadar siyasi gücün var da,Karaman Belediyesinde ne işin var .

Halk memnuniyetinin yüksek çıkmasının ardından, belediyede adeta bir seferberlik ilanını hissediyor gibiyim. Vatandaş’a telefon ile tehditler,hakaretler,hoş olmayan uslüp tarzları.Gözünü başkanlığa dikmiş olanların uzaktan kumanda ile verdikleri talimatlarını yerine getirmeye çalışan ve başkan Çalışkan’ın istatiklerini aşağıya çekme uğraşında olanlar.

Vatandaşa kötü muamele yapmak ,başkan Çalışkan’ın altını oymaktan başka bir şey değildir. Ama kesin olan bir şey var ki, bu ve bunun gibi personel gücü birilerinden alıyor ve başkanın ayaklarına kurşun sıkmak için silahlarını dolduruyor.

Sandık için geri sayım başlıyor.Belli ki, Karaman Belediye başkanlığı birilerinin ağzını sulandırıyor, ağızlarında akan salyaların sesleri farklı yerlere ulaşıyor.

Halk memnuniyeti grafiğini aşağıya çekmek için başkan Çalışkan’ın altını oymaya kalkanlara, oymanın nasıl olduğunu göstermek gerekir. Yoksa bu virüs tüm vücudu saracak ve yarın telafisi mümkün olmayan zararları beraberinde getirecektir. Çalışkan’ın işi iki kat daha zor ,niye derseniz  düşman dışarıda olduğu gibi içeride de oldukça fazla.

Belediye başkanlığı için kolları sıvayan kişilerin çokluğunun olduğu bu günlerde bizden hatırlatması.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI