Advert

FETO’NUN FARELERİ
Hüseyin Oğuz

FETO’NUN FARELERİ

Batan gemiyi önce fareler terk edermiş.

Bu içerik 1224 kez okundu.

 "Birlikte yola çıktığı, birlikte yol aldığı kişinin zor duruma düşeceğini anladığı anda onun yanından yamacından ilk önce en hayırsız, en kaypak ve en nankör olanlar uzaklaşır" gibi bir anlama sahip olan söz.

Erken uyarı sistemi gibi de düşünülebilir tabi ama artık fareler gemiyi terketmeye başlamışsa, o gemi için durum çok vahim demektir.

Batan gemiyi önce fareler farkeder. . fakat gemi batmıyorsa eğer önce fareler çarkeder.

Ardından da muhtemelen ilk boğulan o fareler olurlar.

Terör örgütü Fetullah Gülen devletin kırmızı kitabında.Ancak, Feto’nun fareleri Karaman’da cirit atmaya devam ediyor.Yeminler havada uçuşuyor.”Ben Hocaefendiyi böyle bilmiyordum,bıraktım.Vallahi’de bıraktım,Billahı da.”

Bunlar kendilerini uyanık,milleti aptal zannediyorlar.Ama bu taktikleri ilede başarılı olmuyor değiller hani.Bir yemin sıyırıyorlar,ben Fetullahı bıraktım,artık değilim.”

Bu yalana aslında kendileride inanmıyor.Çünkü, O’na göbekten bağlı oldukları için buralardalar.Zenginliklerini,mal varlıklarını bile, borçlular.Taktik değiştirip, bıraktım söylemleri ile insanları kandırabilirler,nitekim kandırıyorlar da.

Ya Devleti ?

Devlet güçlüdür.Herkesin ne yaptığı,kapalı kapılar ardından çevirdikleri fırıldıkları bilmiyorlar zannediyorlar.Deve kuşu misali. Devekuşu kafasını kuma oksunca, gizlendim zannedermiş ya,o hesap.

Dün en koyu Fetullahçı olup,bugün yalandan yeminlerle bıraktım diyenler makam-mevki sahibi oluyor,bir yerlere oturuyor, hem de Fetullah’a savaş açan iktidar partisinin yetkili-etkili isimlerinin destek ve yardmları ile.

Devletin görevden aldığı cemaatçiler, siyasi sıkıntılardan dolayı, kafalarını kaldırıp,yeniden görevlerine gelmek için çaba sarfediyor,en acısı da buna iktidar temsilcilerinin çanak tutma ihtimali..

Daha dün Fetullah’ın peşinde yurt dışına gidip,faaliyetlerine katılanlar, hiç oralı değil,sanki Fetullah’ın talimatlarını yerine getirinler onlar değil,adamlar rahat,yalan sermayeleri olmuş,bir kılıf buluyorlar.

Karaman’a baktığınız anda görünen bir tane Fetullahçı yok. Peki bunlar buharlaşıp;havayamı uçtular.Neredeler,yüzlerinde maskeleri ile nereye gizleniyorlar.

Karaman’da çok kolay,İşte devlet kayıtları orada.Kimin eli,kimin cebinde belli.Kimin çocukları Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın sıkı talimatlarına rağmen, Fetullah’ın okullarında öğretimlerini sürdürüyor ?

Cemaat okul yaptırırken ,kimler yüklü miktarda yardımlar yaptı ?Büyük rakamları verirken her halde babalarının hayrına yapmadılar bunu.Bu cemaatin toplantıları nerede,kimlerin katılımı ile gerçekleşti.

Şimdi inkar edenler,Fetullah’ın baş rol oyuncularıdır.

Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz, bunun Mürur’ü Zamanı da yok. Unutmayalım 1980 darbesini yapanlar, 35 yıl sonra yargı karşısına çıkartıldı.İhaleleri gözü kapalı cemaate verip,devleti soyanlar,trilyon trilyon para aktaran iş adamları her halde Feto’nun kara gözüne,kara kaşına yapmadı bunları.

Elbette Karaman’da düğüm çözülecek.Zaman alabilir ama ,çözülme başlayacak ve kimlerin nerede,ne yaptıkları ortaya çıkacak.

Siz onların yemini ne falan inanmayın. O yeminler geçiçi bir süre için. Yarın ayakları yere batsın, o sessiz kalan,yeminler atanların ülke adına birer canavara dönüştüklerini göreceksiniz.Onlar hayalde olsa,o günleri bekliyorlar.

 

Sapla-samanı ayırmak gerekir elbette.Ama o ayrıştırmada karlı çıkanlar, terör örgütünün gönüllü askerleri.Ve unutmayalım o gönüllü askerler,haşhaşiler aramızdalar.O hainlik peşinde koşanlar kadar, küçük çıkarlar uğruna, onlara destek olup,onları makam-mevki sahibi yapmak için çaba sarfedenleri de tarih affetmeyecektir ve onlar ki, bu ülke düşmanlığının hesabını veremeyecekler.Şimdilik idare ettik zannediyorlar,ama bugünlerin yarınları mutlaka olacak,yanlış hesap her zaman olduğu gibi ama bağdat’dan ama Karaman’dan dönecektir. Çark etmeyip,çark etmiş gibi görünen fareler ile onların destekçilerinin vay haline !

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
FİKRET ÜNLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI