HDP BARAJ ALTINDA!
Hüseyin Oğuz

HDP BARAJ ALTINDA!

Erken seçim mi dersin,yenilenen seçim dersin ne dersen de,sandık önümüze yeniden geliyor,bu kaçınılmaz.

Bu içerik 1118 kez okundu.

Bu yıl içerisinde ikinci seçimi yaşayacak Türkiye.Bu tablo ile bir koalisyonun ortaya çıkması mümkün görünmüyor,herkes bir tarafa çekiyor,o  zamanda seçim olacak.Siyasi partiler bunu açıkca dillendirmese de teşkilatlara verilen talimatlar bu yönde. MHP Genel Başkanı Bahçeli, erken seçim için startı verdi ve milletvekiliği kazandığı illere seçim ziyaretlerine başladı bile.

AZINLIK DEĞİL SEÇİM HÜKÜMETİ

Meclisteki tablo gösteriyor ki, azınlık hükümetinin oluşması da tıpkı koalisyon hükümeti gibi kurmak mümkün değil. Azınlık hükümetinde mecliste grubu dört partiye bakanlıklar,milletvekili sayısına göre dağıtılması gerekiyor. Buda demektir ki, HDP’de dört veya beş bakanlık alacak demektir.Bunlar İçişleri,Adalet,Milli Eğitim olursa ,o zaman ne olur ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli böyle bir olaya izin vermez ve olacak şudur ki, Bahçeli seçim kararının alınması ile birlikte Ak Parti’nin kuracağı bir seçim hükümetine destek vermesi olasılığı çok yüksektir ve bu sorunda böylece aşılır.

HDP BARAJ ALTINDA

ASAM danışmanı ve Terör uzmanı dostum Ercan Çitlioğlu, Doğu-Güneydoğu, Kandil,Kuzey  Irak konusunda çok bilgili ve deneyimli bir gazetecidir.Bölgeyi,PKK’yı avucunun içi gibi bilir.Önceki gün bir kanalda konuyu değerlendirmesini izledim ve mantığım kabul edince,sizlerle paylaşmak istedim.

7 Haziran seçim sonuçları sonunda yüzde 13 oy alan ve 80 milletvekili ile meclise giren HDP ile Kandil ve Öcalan arasında bir sürtüşme başladı.Yapılacak olan yenilenen seçimde HDP oylarını artırır ve Türkiye partisi yolunda adım atarsa, o zaman Kandil ile HDP arasındaki ipler tamamen kopmak zorunda kalacak. Kandil ve terör örgütü HDP’nin büyümesinden çok rahatsız oldu ve hesaplar ters tepti.

Nasıl ki, 7 Haziran’da bölgede  HDP’ye oy verin baskısı yapan PKK terör örgütü, yeni seçimde tam tersini yapacak ve HDP’ye oy verilmemesini isteyerek, aynı tehditlerini sürdürecek. Bölge halkı elbet te, terör örgütünün sözünü dinleyecek ve HDP’ye bu defa oy vermeyerek, barajın altında kalmasını sağlayacaklar ki, baraj altında kalan HDP yine Kandil’in kontrolü altında kalmaya devam edecektir.

Diyor Çitlioğlu..

Bölgeyi, halkı,Kandil’i çok iyi tanıyan ve her şeyine inandığım,güvendiğim Çitlioğlu’nun bu söylemlerinin olma olasılığı oldukça yüksek geldi bana.

 

HDP barajı aşsın diye oy veren kendisini aydın görenler ne yapacak onu bilemem.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”