Advert

LİDERLER VE ELVAN
Hüseyin Oğuz

LİDERLER VE ELVAN

Görünen köyün uzağı olmazmış…

Bu içerik 938 kez okundu.

Pazar günü bir kez daha sandık başındayız. Sonucu belli bir büyük final .Üç adaylı bir yarış.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bana göre yüzde 54-55  oy bandında tamamlayacağı ve ilk turda seçileceği bir yarış..

Seçimi değil, sonrasını merak ediyorum. Tahmin ettiğim gibi bir  sonuç ortaya çıkarsa ki, (çok büyük ihtimal), Çatı adayla yarışı giren ve bu çatı adayın mimarları olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ne yapacak ?30 Mart’ın üzerinden daha çok geçmedi, sırtları minderde hala yapışık duruyor.Şimdi yeni bir hüsran bekliyor onları ve çatılarının altına aldıkları 11 partiyi.  Kalan 11 parti için fark etmiyor, Onlar zaten yoktular,hiç olmadılar,olmayacaklarda.Toplamları kusürlerde kalıyor, 11’ i,  bir etmiyor….Kim,kimden medet umuyor Allah’ım. Kominist parti, İşçi Partisi,Liberal Parti,ve MHP.Çatı devam ediyor.CHP-DSP,BBP ve liste uzayıp gidiyor.Kişisel menfaatler nelere kadir.Kimleri çatı altına sokuyor..!

Bir tarafda Sosyal demokrat,çağdaş bir CHP, adayı ,Ekmeleddin İhsanoğlu.İhsanoğlu ile CHP’nin ve toplam 13 partinin yolları ilk defa çatıda birleşti, birbirlerini yeni tanıdıklarından eminim.

Ekmeleddin İhsanoğlu ,ne CHP’nin ne MHP’nin adayı. Yani Ekmeleddin İhsanoğlu bu partilerin Parti gruplarında veya parti meclislerinde belirlenmedi. Çatı aday, birileri tarafından talimat ile Çatı aday yapıldı.Görüyorum, şahit oluyorum, Çatı partilerin çoğunluğu bile hala içlerine sindiremedi ve göreceksiniz, çatı partilerin seçmeni, ithal çatı adaya oy vermeyecek.

Seçim sonrası fırtına kopacak.13 parti destekli adayın aldığı oy oranı, 13 parti arasında pay edilemeyecek.Alacakları oy ortada, bu hezimet ancak parti liderlerini kendilerini kurtarmak için;ortaklarına kesecekleri hezimet faturası ile sonlanacak.Yeşilçam filmlerinde gibi mutlu son görünmüyor!

Çatının başrol oyuncuları zapt ettikleri koltuklar’da 10 Ağustos gecesinden sonra kalmakta zorlanır gibi geliyor.30 Mart yenilgisi mazeretler geçiştirildi ama artık mazeretler de sona gelindi. Savunma,hezimetin ağır faturasının savunmasının yapılacak bir yönü de kalmayacak.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin sonunu getirecek bir seçim yaşacağız gibi.

Gitmeleri lazım. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti, köklerinden bir aday çıkartamıyorsa,MHP hiç bilemediyse Meral Akşener’i aday gösteremiyorsa, söylenecek çok şey kalmıyor zaten.

HDP bile medeni cesaretini kendi adayını çıkartarak gösterdi.Demirtaş sempati topluyor.Tasvip etmesem de, 10 Ağustos’un kazananlarından biri olacağını gösteriyor.10 Ağustos’un galibi açık ara belli.Oy artışı, Demirtaş sürprizi ile gelirse kimse şaşırmasın.İki artı 11 partiyi ise hezimet bekliyor.

CHP-MHP geçikmiş kol-kola girmelerini görünce, beynim beni 1980 öncesine götürüyor, oradan ise öğrencilerin ellerine silah verenleri, mezara gömdüğümüz arkadaşlarımızı anımsatıyor.Çatı’da birleşecektiniz madem, neden Anaları ağlattınız ?

GÖZLERİM ELVAN’I GÖRDÜ

 

Hafta sonunda İstanbul’a yolumuz düştü.Karaman’dan başlayan tren yolculuğumuz,Konya-Ankara YHT,Ankara-İstanbul YHT ile devam etti.6 saat gibi bir süreç içerisinden Karaman’dan çıktık,İstanbul’da Pendik’deydik.Pendik sonrası Kartal metrosu,Marmaray ve Avrupa yakası.1 saat bile olmadan Sirkeci’deydik.Pazar dönüşü, Beşiktaş’la 15 dakikada Kadıköy, oradan metro ve Pendik.O, insanı canından bezdiren İstanbul trafiği gitmiş, rahatlatan, keyifli bir trafik gelmiş.Bu rahatlatan hizmetlerde benim başvekilim, Ulaştırma,Denizcilik,Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın imzasını görmek ,ayrı bir keyf

 

.Biz belki hala farkında değiliz, Elvan’ın nasıl bir bakanlığı başarı ile yürüttüğünü, unutulmayacak hizmetleri sadece Karaman için değil, tüm Türkiye için yaparak, mucizelerin adamı olduğunu ispat ettiğini.Elvan, mucizelerin insanı olarak tarihe ismini altın harflerle yazdırmış bile.O dualar eşliğinde,şimdiden geride hoş bir sada bırakmış..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi