PARALEL YAPI BUHARLAŞMADI ?
Hüseyin Oğuz

PARALEL YAPI BUHARLAŞMADI ?

Başbakan ısrarla 17 Aralık tarihinin bir darbe olduğunun altını çiziyor.

Bu içerik 1127 kez okundu.

Hüseyin OĞUZ

Başbakan ısrarla 17 Aralık tarihinin bir darbe olduğunun altını çiziyor.İnlerine girmeye kararlı olduklarını her defasında tekrar ediyor. Başbakan bastırıyor, kan emici paralel yapı gizlenmenin gayreti içerisinde veya hükümete yakın kişilerin gölgesine saklanıp, hainliklerine devam etme çabasında.Çabalar boşuna, er yada geç bu ülkeyi Pensilvanya’ya peşkeş çekenler deşifre olacak,cezalarını bulacaklar.

Paralel Yapı buharlaştı mı ..Elbette hayır .Ülkesini satma düşüncesinde olanlar ,buharlaşıp uçmadı, bu vatan hainleri aramızda..Karaman’da da buharlaşmadılar, kapalı kapılar ardında ,cirit atmanın gayreti içindeler.Birilerinin bu düğmeye basması gerekiyor, ama düğmeye basacak olanlar da ya cesaret yok, ya da ne şiş yansın, ne kebap’ı oynuyorlar.Ama gözden kaçırdıkları bir olay var ki; oda bu casusluk, vatan hainliğinde şiş de yanacak, kebap da.Bu ülkenin bekası çok önemli.

Karaman’da binlerce kişi dinlendi. Kim yaptı belli değil. Ancak dinlenenlerden bazı isimler, Karaman Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.Şehirlerde operasyon zamanı.Ortaya çıkacak elbet.İlişkilere bir göz atılırsa her şey ortada.

Başbakan haykırıyor. O okullardan çocuklarınızı alın diye. Kimin çocukları, hangi müdürlerin çocukları o okullarda, o kişilerle ilişkileri net ve ortada. Çocukların okul ilişkileri sıradan değil, bunun bir de geçmişi var.Belki de o müdüre , o koltuğu veren paralel yapı, cemaat. Şimdi utanmadan o koltuklarda, ülke hainliğine  devam ederek oturmayı sürdürüyorlar.Ama kılıktan,kılığa girerek.Çünkü cemaate borçlular, paralel yapı sayesinde ömürlerindeki göremeyecekleri yerlerde şu an. Her ne kadar zoru görünce hemen maske taksalarda, diyet ödeyecekler.Bunlar temizlenmeli, bunların yaptıkları yanına kar kalmamalı. Birileri hala ,hainleri koruma sevdasını bırakmazsa,bir gün gelir küçük menfaatleri için işbirliği içerisinde olanlarda hesap verirler,makamları,mevkileri ne olursa olsun.Bu işin sonunda hainlik var..

Kafanızı kaldırıp bir bakın.Kimler ,Pensilvaya’nın Karaman’daki para kasası. Kimler ,bu şehirden kazandıkları parayı, paralel yapının emrine amade ediyor, kimler cemaatlerin hangi inşaatlarını yaptırıyor, onlara para aktarıyor. Bunları Karaman’da sağır sultan bile duydu ama, görmek istemeyenler hala inatla, ortada bir şey yokmuş gibi davranmaya devam ediyor. Hangi koltukta oturanlar,Başbakan’ın kara listeye aldığı okullarda daha dün gidip destek için boy gösterdi, önceki gün şampanyalar patlatanlar, dün kimlerin yanında oldu.Bu şehirde kalkınma ajansları bile paralel yapıya peşkeş çekilmedi mi ?Başbakan’ın sözlerine kulak tıkayanlar,küçük menfaatlerden vazgeçmeli,bu ülkeyi,oturduğu koltuğu düşünmeli.Çünkü burada söz konusu Vatan..

AK PARTİ VE PARALEL YAPI

Paralel yapı şehrin her kesiminde. Başbakan,hakim ve savcılardan paralel yapının çökertilmesi için görev talep ediyor. Kimden ?Kafamı çevirip Karaman’da yargıya bakıyorum.Cemaatin abisi olan bir doktorun yargı ile ne kadar emin olduğuna şahit oluyorum.Olmaz derken, davalardan çıkan sonuç,eminliğini gözümde teyit ediyor.Doktor abi,avukatlar paralel yapı,hakim ise onların isteğine göre karar veren bir  düşünce...Kanunları isteklerine göre ayarlayan bir yapı.Yargıda abi rolünü üstlenen  yargıç, yeni hukuk mezunı avukatlara, hakimlik-savcılık garantisi veriyor, ne için,paralel yapıya hizmet için..Yargı mensubu sosyal medyada Gregor Samsa’nın peşinde.İnsanın kendine yabancılaşmasının itirafı..

Gregor Samsa, Franz Kafka`nın uzun öyküsü Dönüşüm`deki hayali karakter. Gregor Samsa bir sabah kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. Kafka hamamböceği kelimesini kullanmamıştır ama genel görüşe göre dönüştüğü şey hamamböceğidir. Karakterin soyadı "Samsa"`nın "Kafka"`nın şifrelenmiş hali olduğu düşünülmektedir. "S" harfleri "K" ile "M" harfi de "F" ile yer değiştirirse, ortaya yazarın soyadı çıkar.Bu hikâye genel olarak, insanın kendine yabancılaşmasının modern yaşamda geldiği boyutları göstermek bakımında önemli bir roldür.

 

Ak Parti başarılı bir seçim geçirdi ve mahalli seçimlerde Karaman’ın rekorunu kırdı. Başarı, bazı sıkıntıları rafa kaldırdı ama, nereye kadar, ne zamana kadar ?Türkiye’nin taktir ettiği başvekilim Lütfi Elvan’a karşı bir blok var.Kim bu blok derseniz,Bakan geldiği zaman çevresine bir göz  atın, kimler önünde takla atıyor, kimler amuda kalkıyor görürsünüz zaten.Elvan, Plan Bütçe Komisyon Başkanı iken , tıpkı Erdoğan’dan muhtar bile olmaz diyen  zihniyet, Elvan’dan muhasebeci bile olmaz diye yazdırmadılar mı, yazmadılar mı ?Bir ton iftiralar ile ortaya çıkmadılar mı..İşin garip tarafı bunlar, dışarıdan değil içerden olanlardı ..Bunlarda buharlaşıp uçmadı,başvekilim çok güçlü olduğu için sindiler ama her an teyakkuzdalar.Zayıf bir anı gelse de vursak diye hesap-kitap içindeler.Bu grup azınlık ama , bunlar partinin adayına oy vermeyin kampanyasını yapanlar,bunlar maske ile cirit atanlar.Bunlar kişiliğini kaybetmiş, menfaatleri uğruna davalarını, şahsiyetlerini ayaklar altına almaya hazır olan , hatta ülkeyi açık artırmaya çıkarıp,kim fazla verirse, verip kurtulalım diyenler.İşbirlikçileri var, onlara içeriden destek olanlar,yardım edenler var.Ama bir şeyi gözden kaçırıyor, devekuşu misali kafalarını kuma gömseler de, her yerleri açıkta.Bunları ben görüyorsam, görmek isteyen herkes görüyordur.Başbakan’ın dik duruşu ve kararlığı ,devekuşlarını da yaşatmayacak ve bir gün hesap vereceklerdir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”