Advert
Advert

Bu içerik 168 kez okundu.
İlan Hakkında

T.C.

KARAMAN

İCRA DAİRESİ

2018/10185 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri                      : Karaman İli, Merkez İlçesi, Külhan Mahallesi, 3.339,00 m2 alanlı 1482 Ada 11 Parsel Nolu, ARSA vasfındaki ana taşınmazda konumlu 193/15000 Arsa Paylı, ?MESKEN? Niteliğinde, A Giriş, 8. Kat 57 Nolu bağımsız bölümdür. ADRES BİLGİLERİ: Taşınmaz Külhan Mah. 17. Sok. Nas Apt. No: 6 A Kat:6 D:11 Merkez / Karaman adresinde konumludur. İMAR DURUMU: Parselin imar durumu 13.06.2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Karaman Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planına göre Ayrık nizam 5 Katlı yapılaşma koşullarında `T1-Konut+Ticaret Alanı? lejantında kalmaktadır.

RUHSAT / İSKAN / MİMARİ PROJE BİLGİLERİ: Karaman Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde yapılan incelemede,

29.05.2007 tarihli 2/29-79 sayılı, 42 mesken, 1 sinema, 24 mağaza, 5 kafeterya ve ortak alanlar için toplamda 15.033 m2 inşaat alanına verilen `Yeni Yapı Ruhsatı`, 23.03.2012 tarihli 2/20 sayılı, (32, 33, 42 47, 52 ve 57 bağımsız bölümler için) 6 adet meskene1942 m2 inşaat alanına verilen `Kısmi Yapı Kullanma İzni` incelenmiştir. Ayrıca Tapu Sicil Müdürlüğü?nde incelenen 27.05.2008 tarihli Kat İrtifakına Esas Mimari Projesi incelenerek konum tespiti yapılmıştır. BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ: Keşfe konu A Giriş 57 Nolu bağımsız bölüm MESKEN vasfında olup, tapu kayıtlarında 8. Kat olarak tanımlanmış, adres sisteminde 6. Kat Daire 11e tekabül etmektedir.

Keşif konusu taşınmaz güney cepheye karşıdan bakıldığında solda kalan 6A dış kapı nolu A Girişte yer almaktadır. 6. Katta, merdiven çıkış yönüne göre sağda kalmaktadır. Mesken bulunduğu ara katta köşe konumlu olup, kuzeybatı ve güney yönlerden açık cephelidir.

Projesine göre ve mahallinde 4 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 1 hol, 1 banyo, 1 lavabo-wc, 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 193 m2 (net:172 m2) alanlıdır.

Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Antre, hol, balkon ve mutfak zeminleri ile banyo-wc?nin zemin ve duvarları seramik, odaların zeminleri laminat parke, duvarları duvar kağıdıdır. Isınması ısıpay ölçerli merkezi sistem doğalgaz ile sağlanmaktadır. Taşınmaz ~12 yaşında olup, halihazırda mal sahibi tarafından mesken olarak kullanılır vaziyettedir. Mutfak dolapları MDF, tezgahı suni mermerdir. Banyoda klozet duşakabin ve lavabo, wcde dolaplı lavabo mevcuttur. Eksik imalat veya tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır.

Kıymeti                          : 354.810,00 TL                      KDV Oranı: %8

Kaydındaki Şerhler        : Alacaklı bankaya ipotekli olup muhtelif hacizler vardır

1. Satış Günü                : 23/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü                : 18/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                       : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10185 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/03/2019

(İİK m.126)                                           

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF