Advert
Advert

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu içerik 450 kez okundu.
İlan Hakkında

T.C.

KARAMAN

İCRA DAİRESİ

2016/3769 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                      :Karaman İli Merkez İlçesi Yeşilada mahallesi 3546 ada 1 nolu parsel 1. kat 3 bağımsız bölüm nolu mesken.Bağımsız bölüm parsel üzerinde bulunan bodrum+ zemin +3 katı betonarme apartmanın 1. katıda bulunmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmış olup üzeri boyalıdır.3 oda,salon,antre,mutfak,banyo ve tuvalletten teşkil edilen dairenin 111,00 M'2 olduğu yapı ruhsatından ve onaylı projeden tespit edilmiştir.Odaların zemin kaplaması laminent parke kaplamadır. Kapılar amerikan panel ahşap kapı ,pencereler PVC ,pencere üzeri panjurludur. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim duvarlarıtavana kadar fayans kaplı olup döşemesi seramik kaplamadır.Mutfakta mutfak tezgahı üstü ahşap mutfak dolabı ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Mutfakta ayrıca ankastre sistem mutfak gereçleri bulunmaktadır. Giriş kısmında vestiyer ile banyo ve tuvalet dolapları bulunmaktadır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Dairede iki adet yaklaşık 10 metrekare alanlı balkon bulunmaktadır. Bina doğalgazlı kaloriferli ve asansörlü bir binadır. Mesken kuzey, güney ve doğu cephelidir. Bina bodrum katında bağımsız bölüme ait kiler 1 eklentisi bulunmaktadır. Mesken Yeşilada Mah, Mut Caddesi ile 819. Sokağın kesişiminde bulunmaktadır. Taşınmaz Özel Karaman Selçuklu Hastanesi'ne 100,00 metre mesafede, Karaman Valiliği ve Adliye'ye 500,00 metre mesafede olup sosyal alanlara ulaşım imkanı kolay bir alanda bulunmaktadır.

Tapu taşınmaz bilgileri incelendiğinde keşif konusu parselin; 5 katlı betonarme apartman ve arsası vasfında olup toplam 408,02 m'2 alana sahiptir. Keşif konusu bağımsız bölüm mesken olarak nitelendirilmiş olup parsel üzerinde 122/1113 oranında arsa payı bulunmaktadır.

İmar Durumu                 : Belediyeden gelen cevabı yazı dosyasında mevcuttur.

Kıymeti                          : 161.861,00 TL

KDV Oranı                     : %1

Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                : 25/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü                : 22/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                       : KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARAMAN/ MERKEZ -

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                      : Karaman İli Merkez ilçesi Koçakdede Mah. 4375 ada 7 nolu parselde kayıtlı taşınmaz.

Satışa konusu parsel üzerinde halihazırda herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz tapu kaydı incelemesi yapıldığında Kerpiç Ev ve Avlusu vasfında olduğu ve 124,42 m² alana sahip olduğu tespit edilmiştir. Bu parselin imar durumu incelendiğinde; Parselin yerleşim sahası içerisinde olduğu,Bodrum hariç 4 kata kadar bitişik nizam bina yapılabileceği,Arka bahçe mesafesi 6,25 m olabileceği,Parselin doğu cephesinde yol olduğu,Ara parsel olup geometrisi yamuk şeklinde olduğu anlaşılmıştır.

Parselin etrafındaki yapıların hali hazırdaki durumu, parselin cephesi, parselin yukarda belirtilen imar durumu, parselin bulunduğu yer itibariyle şehir merkezine olan mesafesi(1.000 m), imar çalışmalarının tamamlanma durumu, belediyenin her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerinden yararlanma durumuv.s. özellikleri göz önüne alındığındaarsa 1 m² sinin değerinin 1.200,00 TL/m² olabileceği; 23 / 165 hisse payı oranında borçluadına kayıtlı olanparselin toplam değeri üzerinden borçlu hisse değeri;

Arsa değeri (124,42 m² x 1.200,00 TL/m² ) x 23 / 165=20.812,00 TL'dir. 23/165 hisse satılacaktır.

İmar Durumu                 : Belediyeden gelen cevabı yazı dosyasında mevcuttur.

Kıymeti                          : 20.812,00 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                : 25/10/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü                : 22/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri                       : KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARAMAN /MERKEZ -

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3769 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/08/2018

(İİK m.126)                                           

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
KARAMAN, GOALBALL MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF
ŞEHİT METİN YİĞİTTOP İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF