Advert

Advert

KARAMAN SAĞLIĞINDA ‘DEVRİM’

Devlet Hastanemiz açık kalp ameliyatı ve Bay-Pass ameliyatlarına hazır hale geldi

KARAMAN SAĞLIĞINDA ‘DEVRİM’
KARAMAN SAĞLIĞINDA ‘DEVRİM’ Admin
Bu içerik 881 kez okundu.
Advert

Kısa bir süre önce anjiyo için bile başka illere sevk alarak giden Karaman için sağlıkta büyük bir devrim gerçekleşti ve Karaman Devlet Hastanesi  açık kalp ameliyatı ve Bay-Pass ameliyatına hazır hale getirildi.

Vali Fahri Meral, Karaman Devlet Hastanesinde hayata geçirilen Kalp ve Damar Cerrahisinde incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Ankara Şehir Hastanesi Eğitim ve Kalp Nakli Koordinatörü Doç. Dr. Ümit Kervan ve beraberindeki il sağlık müdürlüğü heyetini makamında kabul etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ile Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Dr. Celalettin Büyükboyacı ve Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Yılmaz’ın hazır bulunduğu ziyarette; Ankara Şehir Hastanesi Eğitim ve Kalp Nakli Koordinatörü Doç. Dr. Ümit Kervan, yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonrasında Karaman Devlet Hastanesinin açık kalp ve bay-pass ameliyatları için hazır hale getirildiğini belirterek ameliyat gerekliliği tespit edilen hastaların il dışına sevkine gerek kalmadan vaka toplama işlemine başlanabileceği konusunda Vali Fahri Meral’e bilgilendirmede bulundu.

Doç. Dr. Kervan, yaklaşık iki yıl süreyle Karaman Devlet Hastanesinde gerçekleştirilecek olan ve Ankara Şehir Hastanesinden gelecek doktor ve ameliyat ekibiyle birlikte hastanenin kalp ve damar cerrahisi doktorları ve ameliyat ekibinin de katılımlarıyla operasyonların gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Fahri Meral, açık kalp ve bay-pass ameliyatlarının ilimizde yapılacak olmasının ilimiz adına sevindirici bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, Karaman Devlet Hastanesinin açık kalp ve bay-pass ameliyatlarını yapar hale getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ’DEN KAZIMKARABEKİR’E ÇIKARMA
AK PARTİ’DEN KAZIMKARABEKİR’E ÇIKARMA
BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKALARI VERİLDİ
BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKALARI VERİLDİ