‘KARAMAN'DA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK’

‘KARAMAN'DA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK’
‘KARAMAN'DA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK’ Admin
Bu içerik 779 kez okundu.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı hemşehrimiz Esat Toklu bugün BARO tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Karaman Baro Başkanı Av. Oktay Yılmaz’ın girişimleri ve daveti sonunda Ankara Bölge İdare Mahkemesi başkanı Esat Toklu, ilk defa  bir BARO'nun yaptığı konferansta konuşmacı olarak katılımcılara bilgiler verdi.

Açılış konuşmasını Karaman BARO başkanı Av. Oktay Yılmaz Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu’nun özgeçmişini okuyarak yaptı.

Av. Oktay Yılmaz'ın konuşmasından sonra konferansa başlayan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, 'BARO başkanımız bir çok kez bu konuyu getirdiğinde daha vakti var demiştim bir şeyler bekliyorduk vakti geldi. Sizlerle beraber olmaktan bir hemşehriniz olarak sevincimi tahmin etmek mümkün değil. Bu memlekette doğduk büyüdük çok şeyleri burada yaşadık, öğrendik. Buraya faydalı olmaya bildiklerimizi aktarmaya geldik. Faydalı olması adına programı iki başlıkta sunmayı düşünüyorum. Birincisi idari davalar. Yargının işini kolaylaştıracak Pratik bilgiler. İkinci kısmında ise istinaf nedir ne değildir, niçin kurulmuştur, faydaları nedir bu konuda bir şeyler sunmaya çalışacağım.' Konuşmasında idari davalar ve istinafla ile ilgili bilgiler aktaran Toklu bir saatlik konuşmasının bitiminde soruların cevaplaması ve plaket verilmesi ile program sona erdi.

Programa, Karaman AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Karaman Adli Yargı Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey ve avukatlar katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”