Advert

“ÖKSÜZ KALDIK “

“ÖKSÜZ KALDIK “
“ÖKSÜZ KALDIK “ Admin
Bu içerik 785 kez okundu.
Advert

Yakalandığı hastalık sebebiyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Avukatlık mesleğine 11.03.1977 yılında başlayan Av. Bayram Ali Bulut için Adliye binası önünde tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan Karaman Baro Başkanı Av. Oktay Yılmaz, “1990-92 yılları arasında Baro Genel sekreterliği, 1992-2003 yılları arasında Baro Başkanlığı, 2006-2008 yılları arası Baro Başkanı, 2008-2012 yılları arası Baro genel Sekreterliği, 2012-2014 yılları arası Baro Başkanlığı, 2014-2018 Yılları arası Türkiye Barolar Birliği Üst Birlik delegesi olarak görev yapmış olup en uzun süre Baro başkanlığı ünvanına sahip ve üç çocuk babasıdır. Karaman Barosu’na ve Yargı Camiasına büyük hizmetleri olmuş büyük bir üstadımızdır. Üstad kelimesini tam anlamıyla dolduran abimiz iyi bir insan, iyi bir hukukçu her şeyden önce iyi bir aile babası, vatansever, mütevazi, büyükle büyük olan, küçükle küçük olan herkese iyilik yapmaya çalışan bizlere yol gösteren birisiydi. Örnek bir dava ve görev adamıydı. Aramızdan ayrılışı derin bir boşluk bırakmıştır. Eşsiz bir baro başkanı abimizin yeri doldurulamayacaktır. Başta kederli ailesi olmak üzere tüm hukuk camiamıza, meslektaşlarımıza ailesine sabırlar diler ruhu şad mekanı cennet olsun.”

ÖKSÜZ KALDIK

Daha sonra konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ise ‘hayat iki nokta arasında bir çizgi, bu çizgide neler yaptığımız Bayram başkan bu çizgi arasında mertliğin tanımını yaptı, delikanlılığın tanımını yaptı, insanlığı gösterdi, sert görünümlü yumuşak bir insandı, içi sevgi doluydu. Bir fotoğrafı vardı, fotoğrafta bir çocuğa öyle sarılmış ki sanki tüm insanlığa sarılmış gibi.

Öksüz kaldık, sadece Karaman Baro bir değerini kaybetmedi, tüm hukuk camiası, tüm Türkiye milli duruşuyla, milliyetçiliğiyle, söylemiyle, insanlığıyla, hukukçuluğuyla çok bir değerini yitirdi. Kendisinden sonraki baro başkanı konuşurken hıçkırıklara boğuluyorsa burada herkes yüreğinde yokluğunu hissediyorsa o acıyı hissediyorsa o hayat güzel geçmiş, dolu dolu geçmiş son kez şükranlarımı sunuyorum Allah değerli ailesine ve meslektaşlarıma sabırlar versin, meslek ustama da rahmet diliyorum.

Düzenlenen törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Karaman AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Karaman Baro Başkanı Av. Oktay Yılmaz, Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, Hâkim, Avukatlar, adliye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bulut'un cenazesi öğle namazına müteakip musallada kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığına defnedildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKTÖR AKGÜL, UNİKOP 2020 DEVİR TESLİM TÖRENİNE KATILDI
REKTÖR AKGÜL, UNİKOP 2020 DEVİR TESLİM TÖRENİNE KATILDI
UFUKSUZ KASABA POLİTİKACILARI !
UFUKSUZ KASABA POLİTİKACILARI !