Advert

“ÇİFTÇİNİN KARA GÜN DOSTU TMO NEREDE ?”

“ÇİFTÇİNİN KARA GÜN DOSTU TMO  NEREDE ?”
“ÇİFTÇİNİN KARA GÜN DOSTU TMO  NEREDE ?” Admin
Bu içerik 203 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver üreticinin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmeye, çözüm aramaya devam ediyor.

Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de yaptığı konuşma ile bu kez de mısır üreticisinin sorunlarını gündeme getirdi. “Dün, çiftçimize ‘Elinizdeki tüm mısırı alacağız.’ diyenler bugün nerededir? Geçmişte çiftçinin kara gün dostu olan TMO nerededir, dahası Tarım Bakanlığı nerededir?” diye sordu.

ÇİFTÇİ YENİ BİR ZORLUKLA KARŞI KARŞIYA

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak mısır üreticisinin depolama sorununu gündeme getiren Ünver; “Karaman'da hasat boyunca, mısırını, Bakanlıkça açıklanan 1.150 lira fiyattan satamayıp serbest piyasada ortalama 1.000 lira civarına satmak zorunda bırakılan çiftçimiz yeni bir zorlukla karşı karşıyadır.” dedi ve ekledi: “Kısa bir süre önce, TMO'nun gerekli hazırlıkları yaptığı ve üretilen mısırın tamamının alınacağı açıklanmıştı, şimdi ise depoların dolduğu söyleniyor.”

YETERLİ DEPOLAMA ALANI YOK

Karaman ve ilçelerinde yeterli depolama alanının olmadığına vurgu yapan CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver: “Karaman ve ilçelerinde Ayrancı deposu hariç TMO'ya ait depo veya lisanslı özel depo bulunmadığı ve bu nedenle mısır alımı yapılmadığı görülmektedir. Karaman Ziraat Odası, bir hafta önce arazide 350-400 bin ton mısır olduğunu açıklamıştır. Alıma devam eden 45 kilometre uzaklıktaki Ayrancı deposu ve 60 kilometre uzaklıktaki Hotamış lisanslı deposunun kapasitesi 40 bin tondur.” diye konuştu.

Ünver sözlerini; “Bu kapasite çiftçimizin elindeki mısırın tümünü almaya yetecek midir? Dün, çiftçimize ‘Elinizdeki tüm mısırı alacağız.’ diyenler bugün nerededir? Geçmişte çiftçinin kara gün dostu olan TMO nerededir, dahası Tarım Bakanlığı nerededir?” sorularıyla sonlandırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇALIŞKAN, ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi
e-Twinning Çalıştayına Öğretmenlerden Yoğun İlgi