Advert

ISKARTA ELMA’DA BÜYÜK GASP !

Uluslararası şirketlerin Türkiye uzantıları ve yerli işbirlikçileri çiftçinin hakkını gasp ediyor

ISKARTA ELMA’DA BÜYÜK GASP  !
ISKARTA ELMA’DA BÜYÜK GASP  ! Admin
Bu içerik 844 kez okundu.
Advert

Iskarta elmada oynanan büyük oyun çiftçinin alın terini gasp ederken, fiyatda tekel oluşturdukları iddia edilen firmalar hakkında Karaman Ziraat Odası ,Rekabet kurumuna şikayet de bulundu.

Yaklışık olarak 200 bin ton ıskarta elmanın çıktığı Karaman’da , uluslararası şirketler ile bu şirketlerin Türkiye uzantıları  her yıl olduğu gibi yine meydanlarda boy göstermeye başladı ve 70 kuruşa kadar yükselen fiyatları anlaşarak 50 kuruşa çekti ve kilo başında çiftçinin cebinden 20 kuruşu  adeta gasp yoluyla aldılar.

ZİRAAT ODASI REKABET KURULUNA GİTTİ

Iskarta elmada oynanan bu büyük oyun karşısında susmayan ve üreticinin hakkının peşine düşen Mehmet Bayram başkanlığındaki yönetim kurulu,rekabet kurulana başvurarak, bu gidişe dur denilmesi için gerekli işlemleri  başlattı.

Ziraat Odası konu ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı: 

“Uluslararası şirketler ve onların Türkiye uzantıları, yerli işbirlikçileri, üretim ve emeğin alın terinin hakkını aralarında anlaşarak gasp etmiştir. Iskarta ELMA satan üreticilerimizde bu şirketlerin keyfi anlaşmalı fiyat belirlemesi ile bugün itibarı ile ıskarta ELMA fiyatını 50 kuruş’a düşürerek, üreticilerimizi zora sokmuştur.

Ayrıca uluslarası Gıda şirketleri kriz döneminde en çok büyüyen ve kar eden sektörler olup enflasyonu tetikleyerek garip gurabanın sofrasından hakkını gasp etmektedir.

Rekabet kurumuna Şikâyette bulunduğumuz bu firmalara gerekli yaptırımların yapılması için üreticilerimizin haklarını korumak için sonuna kadar takipçisi olacağız...”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“FETÖ’NUN  DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
“FETÖ’NUN DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI