KZOB’DAN ISKARTA ELMA İÇİN REKABET KURUMUNA BAŞVURU

KZOB’DAN ISKARTA ELMA İÇİN REKABET KURUMUNA BAŞVURU
KZOB’DAN ISKARTA ELMA İÇİN REKABET KURUMUNA BAŞVURU Admin
Bu içerik 509 kez okundu.

 

Karaman Ziraat Odası ıskarta elma için Rekabet Kurumuna müracat etti.

Ziraat odasından yapılan açıklama şu şekilde;

“İlimizde Elma hasadının hızla devam ettiği şu günlerde hasadın başlaması, hasat sezonunun gelmesiyle birlikte ıskarta elma alımları da başlamış olup, kötü giden iklim şartlarının etkisiyle ıskarta elma miktarı İlimizde bu sene fazlasıyla artmıştır.

Sezon başında kilosu 65-75 kuruştan satılan ıskarta elma, Karaman piyasasına hakim olan söz sahibi büyük şirketlerin müdahalesiyle 50-55 kuruşa sabitlenmiş, yüksek fiyattan alım yapmak isteyen diğer firma ve tüccarlara baskı yapılarak 50-55 kuruştan fazlasına alım yapılmasına engel oldukları ile ilgili duyumlar almaktayız.

Ziraat Odası olarak “ Kanunumuzda yazılı esaslar uyarınca çiftçilik mesleğinin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, çiftçilikle iştigal edenlerin meslekî hak ve menfaatlerini korumak amacıyla kurulan, meslek kuruluşuyuz.

Açıklanan nedenlerle, halen çok bir zor bir üretim sezonu geçiren elma üreticilerimizin mağduriyetinin önlenmesi için Rekabet Kurumuna müracaatımızı yaptık. Rekabeti bozucu-kısıtlayıcı ve mal-hizmet piyasalarının serbest ve sağlıklı rekabet ortamını ihlal edici ve kurumumuzun görevleri arasında bir durumun tespiti halinde gereken işlemlerin yapılması konusunda görüş istedik” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
GENEL BAŞKAN’DAN YAMAN’A PLAKET !
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”
KONUK: “HER TESİS, SAMİMİYETİMİZİN İSPATIDIR”