Advert

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 108 GÜREŞÇİ OLİMPİYAT KOTASI ALDI

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 108 GÜREŞÇİ OLİMPİYAT KOTASI ALDI
DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 108 GÜREŞÇİ OLİMPİYAT KOTASI ALDI Admin
Bu içerik 330 kez okundu.
Advert

Dünya Güreş Şampiyonası geride kalırken Serbest, Greko-Romen ve Kadınlarda 36’şar olmak üzere toplam 108 Güreşçi Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkını elde etti.

Büyük sürprizlerin yaşandığı dünya şampiyonasında Serbest Stilde; Rusya 5,Kazakistan 4, Kadınlarda; Japonya 5 Çin 4, Grekoromende; Rusya, İran ve Almanya 3’er kota ile dikkat çeken ülkeler oldular.

KOTA ALAMAYANLARIN ŞANSI SÜRÜYOR

Kota alamayanlar için ise her şey bitmiş değil. Bu güreşçiler 2 önemli turnuvada finale yükselip vize almak için mücadele edecekler.

2020 yılında ilk olarak 19-22 Mart tarihlerinde 4 kıtada Kalifikasyon Turnuvaları yapılacak.

Avrupa Kıta Elemeleri Budapeşte’de yapılacak.

Burada ilk 2 yani Final yapanlar Tokyo Olimpiyatları kotalarını alacak. İkinci ve son kota müsabakaları 30 Nisan – 3 Mayıs tarihlerinde Sofya’da yapılacak.

Tüm dünya ülkelerinin katılacağı mini Dünya Şampiyonası niteliğindeki Kalifikasyon Turnuvasında da yine ilk 2 yani final yapanlar Tokyo Olimpiyatlarına katılacak.

Böylece her sıklette 16 güreşçi Tokyo Olimpiyatlarında mücadele edecek.

KAZAKİSTAN’DA SÜRPRİZ SONUÇLAR ALINDI

Kazakistan’da düzenlenen dünya şampiyonasında kota almasına kesin gözüyle bakılan bir çok Olimpiyat Dünya ve Avrupa şampiyonu kota alamadı.

Grekoromende Olimpiyat Dünya Şampiyonu 77 kg Rus Roman Vlasov, Rıza Kayaalp’in rakiplerinden Dünya Şampiyonu Rus Semenov, 87 kg Dünya Şampiyonu Metehan BAŞAR, Azerbaycanlı İslam Abbasov, Rus Aleksandr Komarov, Kadınlarda 76 kg Olimpiyat Şampiyonu Kanadalı Erica Wiebe, Dünya Şampiyonu Yasemin Adar, Belarus Marzaliuk, Rus Bukina, 53 kg Dünya Şampiyonu Belarus Kaladniskaya, 68 kg Belarus Mamashuk, Letonyalı Anastasia Gregorgiyeva, Serbest Stilde; 57 kg Azerbaycanlı Mahir Amiraslanov, 65 kg Olimpiyat Şampiyonu Gürcü Vladimir Kinchashvili, 3 kez Dünya Şampiyonu olan Azerbaycanlı Hacı Aliyev, 74 kg 3 kez Avrupa Şampiyonu Soner Demirtaş, Gürcü Kentchadze, 86 kg Dünya Şampiyonu ABD’li Taylor, 125 kg Rus Alan Kghuaev gibi önemli isimler Olimpiyat kotası alamadılar. Diğer yandan 125 kg’da Suriyeli Khtaba kota alarak Taha Akgül’e Tokyo’da rakip olurken 86 kg Fatih ERDİN’in şanssız bir şekilde kota alamadığı sıklette İsviçreli, Kolombiyalı ve San Marino’lu Güreşçilerin kota alması sürpriz olarak değerlendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“FETÖ’NUN  DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
“FETÖ’NUN DAMARLARA SIZMASININ TARİHİ ESKİDİR”
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 2 GÖZALTI